اهدای خون در یزد ۶.۴ درصد افزایش یافت

مدیرکل انتقال خون استان یزد از افزایش شش و چهار دهم درصدی اهدای خون در این استان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز نقی تقوائی  در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا پایان آذر ماه ۴۰ هزار و ۲۴ نفر به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند، اظهار داشت: از این تعداد ۳۲ هزار و ۱۷۲ نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مشابه سال قبل ۶.۴ درصد افزایش اهدای خون داشته است.

 
تقوائی با بیان اینکه از بین اهداکنندگان خون در استان ۱.۹۷ درصد مرد و ۹. درصد زن بوده‌اند عنوان کرد: از این تعداد اهدا کننده ۱.۶۶ مستمر (دوبار در سال‌) و مابقی اهدا کنندگان با ساfقه یا برای بار اول خون اهدا کردند.
 
وی با اشاره به راه‌اندازی دستگاه‌های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان به جای اهدای خون می‌توانند  اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.
 
مدیر‌کل انتقال خون استان افزود: در ۹ ماهه امسال ۴۹۸ واحد پلاکت آفرزیس و یک هزار و ۶۲۹ واحد پلاسما آفرزیس توسط اهداکنندگان خون اهدا شده و در حال حاضر ذخیره خون و فرآورده‌های آن در استان وضعیت مناسبی دارد و در این مدت ۵۱ هزار و ۳۵۷ واحد خون و فرآورده‌های آن به مراکز درمانی ارسال شده است.
 
وی با اشاره به شروع فصل سرد سال و کاهش اهدای خون گفت: همزمان با شروع فصل سرد مراجعه جهت اهدای خون کاهش می‌یابد که از اهداکنندگان تقاضا داریم همچون گذشته این اداره کل را در تامین خون سالم برای بیماران کمک نمایند.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..