دوره آموزشی “نقش محیط‌های آموزشی بر سلامت روان” در میبد برگزار شد

دوره آموزشی نقش محیط‌های آموزشی بر سلامت روان نوجوانان و جوانان با تاکید بر نقش والدین در تامین سلامت روانی فرزندان در میبد برگزار شد.

به گزارش یزدی نیوز نخستین کارگاه آموزشی نقش محیط های آموزشی بر سلامت روان جوانان و نوجوانان در شهرستان میبد برگزار شد.

 
فرزانه حسینی کارشناس حوزه سلامت روان استان یزد در این دوره آموزشی با اشاره به اینکه سلامت روان یکی از مهمترین مباحث در بحث سلامت به حساب می آید اظهار داشت: در صورتی که انسان از سلامت روان مناسب برخوردار نباشد با مشکلات بسیار زیادی روبرو می شود.
 
وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مقوله‌ها در این موضوع، بحث شادی و نشاط است که به ویژه در نوجوانان از اهمیت بسیار بالایی برخودرار است و سلامت افراد در سنین بالاتر هم به این دوران مرتبط است.
 
این کارشناس حوزه سلامت با تاکید بر اینکه در ارتباط با سلامت روان باید نسبت به بحث آگاهی بخشی افراد مختلف جامعه در ارتباط با ابعاد مختلف سلامت روان توجه ویژه داشت گفت: ابعاد مختلف سلامت روان نقش بسیار مهمی در بهبود ارتباطات فردی و خانوادگی انسان دارد و بسیاری از مشکلات خانوادگی که در جامعه به وجود می آید ناشی از نبود یا خدشه‌دار شدن سلامت روان است.
 
حسینی عنوان کرد: در صورتی که به بحث سلامت روان نوجوانان و جوانان توجه صورت نگیرد و در راستای حفظ این سلامت تلاش نشود، قطعا در آینده با توجه به اینکه این افراد مسئولیت جامعه و خانواده‌ها را برعهده می‌گیرند، مشکلات بسیار زیادی به وجود می‌آید.
 
وی ادامه داد: در این زمینه والدین یکی از اصلی‌ترین نقش‌ها را برعهده دارند و در صورتی که پدران و مادران از مهارت‌های درست زندگی کردن و ایجاد فضایی شاد و سالم به لحاظ روانی برای نوجوانان و جوانان خود برخوردار نباشند، قطعا نمی‌توانند فرزندانی دارای سلامت روان کامل داشته باشند.
 
این کارشناس حوزه سلامت تصریح کرد: در این زمینه باید نسبت به آموزش والدین هم اقدامات لازم صورت پذیرد تا آنها بتوانند نقش خود در سلامت روان افراد را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

بخش نظردهی بسته شده است..