قائم مقام دانشگاه امام جواد(ع) خبر داد؛

افزایش ظرفیت آموزشی دانشگاه امام جواد در ۴۹ کد رشته تحصیلی

قائم مقام دانشگاه امام جواد(ع) یزد، با اشاره به ظرفیت‌های علمی و آموزشی این دانشگاه، گفت: تعداد کد رشته‌های تحصیلی دانشگاه امام جواد(ع) یزد برای سال تحصیلی 97-98 به 49 رشته افزایش یافته است.

به گزارش یزدی نیوز،«غضنفر میرجلیلی» با بیان این‌که دانشگاه امام جواد(ع) یزد در سال جاری تعداد رشته های تحصیلی خود را به ۴۹ رشته افزایش داده است، اظهار کرد: رشته تحصیلی این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف اعم از کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد است که با استقبال خوب داوطلبان این مقاطع مواجه شده است.

 
وی افزود: دستیابی به این مهم، آن هم در شرایط سخت امروز جامعه دانشگاهی نظیر افزایش بی‌سابقه ظرفیت دانشکده‌های فنی، به دلیل جایگاه خوب و شناخته شده دانشگاه امام جواد(ع) یزد و کیفیت مطلوب امکانات آموزشی و علمی آن بوده است.
 
قائم مقام دانشگاه امام جواد(ع) یزد در ادامه علاوه بر تقویت کیفیت آموزشی و حرکت به سوی مهارت محور نمودن سرفصل‌های درسی متناسب با نیاز بازار کار در این دانشگاه گفت: دانشگاه امام جواد تسهیلات خوبی را به دانشجویان اعطا می‌کند که از آن جمله می‌توان به «انعقاد تفاهم‌نامه با اتاق بازرگانی در خصوص معرفی دانشجویان به صنایع و مراکز اقتصادی جهت کارآموزی و کارورزی»،«انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و دانشگاه یزد جهت استفاده از امکانات آموزشی» و  مجهز شدن به باشگاه کارآفرینی جهت آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار به دانشجویان علاقه‌مند اشاره کرد.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: مجهز شدن به آزمایشگاه تخصصی روانشناسی و نوروفیدبک، اعطای تخفیف۵۰ درصدی شهریه ویژه ممتازین، اعطای تخفیف ۴۰ درصدی شهریه ویژه همسر و فرزندان قشر زحمتکش کارگر، تقسیط شهریه، اعطای وام دانشجویی، از دیگر خدمات ویژه دانشگاه امام جواد(ع) یزد به دانشجویان است.
 
وی با بیان این‌که کلیه دانشجویان دختر غیربومی در تمام مقاطع تحصیلی می‌توانند از امکانات خوابگاهی دانشگاه امام جواد(ع) به صورت اقامت یک شب یا اقامت ترمی استفاده کنند، گفت: ساخت خوابگاهی مجهز در محل دانشگاه از دیگر تسهیلات این دانشگاه برای دانشجویان جدید الورود است.
 
معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه امام جواد در بخش دیگری از سخنان خود با رد شایعات اخیر در خصوص کاهش اعتبار مدرک مؤسسات آموزش عالی و با استناد به نامه دکتر غلامی رئیس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در تاریخ ۱۳۹۷.۳.۷ ابلاغ شده و نسخه‌ای از آن در سایت دانشگاه امام جواد(ع) یزد به نشانی www.iju.ir نیز موجود است، تأکید کرد مدرک پایان دوره دانشجویان دانشگاه امام جواد(ع) یزد و سایر مؤسسات آموزش عالی از طرف وزارت علوم صادر شده و ارزش آن برابر با مدارک سایر دانشگاه‌های سراسری است. 
 
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..