حمایت کسبه یزدی از ۱۰۰ هزار دانش‌آموز نیازمند

مسئول بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور گفت: در طرح یک کاسب یک دانش‌آموز، ۱۰۰ هزار دانش‌آموز تحت پوشش حمایتی ۱۰۰ هزار کسبه قرار می‌گیرند.

به گزارش یزدی نیوزغلامرضا حسن‌پور ، با اشاره به اینکه طرح یک کاسب، یک دانش‌آموز از سال ۹۵ طراحی‌شده است، گفت: با توجه به اینکه سال تحصیلی جدید نزدیک است و برخی دانش‌آموزان بضاعت مالی جهت حضور بانشاط در مدارس را ندارند از سال ۹۵ بسیج اصناف کشور طرح یک کاسب، یک دانش‌آموز را طراحی کرد و الحمدالله در بازار کشور این طرح اجرا شد.

 
وی افزود: در سال جاری با توجه به رزمایش بسیج که به‌عنوان خدمت‌رسانی در سازمان بسیج ترتیب داده شد، ما در بحث اصناف و بازار این طرح را باقوت بیشتری اجرایی خواهیم کرد.
 
مسئول بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور بابیان اینکه این طرح از امروز به‌عنوان یک نماد در سراسر کشور برگزار خواهد شد، افزود: در این طرح یک کاسب یک دانش‌آموز را جهت تهیه کیف، لباس، کفش و اقلام موردنیاز مدرسه تحت پوشش قرار می‌دهد و آن دانش‌آموز بانشاط و با شادی به مدرسه فرستاده می‌شود.
 
حسن‌پور با اشاره به اینکه این طرح تا نیمه مهرماه ادامه خواهد داشت و چنانچه دانش‌آموزی شناسایی نشده، شناسایی و این کار انجام شود، گفت: در مرحله اول این طرح، ۱۰۰ هزار دانش‌آموز تحت پوشش ۱۰۰ هزار کسبه قرار داده می‌شوند.
 
وی هدف از این طرح را تقویت روحیه خدمت‌رسانی، ایجاد همدلی، همکاری و مهربانی در جامعه دانست و افزود: با توجه به گرفتاری خانواده‌ها در تهیه اقلام موردنیاز مدرسه، دانش‌آموزان را فرزندان خود بدانیم و بازار با همه مشکلاتی که در اقتصاد کشور و گرفتاری‌هایی که در اصناف کشور به وجود آمد، به‌هیچ‌عنوان محرومین را فراموش نمی‌کنند و نخواهند کرد.
 
این مقام مسئول گفت: چنانچه کسبه‌ای این طرح را نمی‌داند، ان‌شاءالله در این طرح شرکت و با حضور در رده‌های بسیج اصناف کشور واحد امور خیریه از این طرح استقبال کند تا بتوانیم در این شرایط نامناسب اقتصادی، یک خدمت به ولی‌نعمتان جامعه داشته باشیم.
 
مسئول بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور با اشاره به اینکه این طرح در دو مرحله اصلی آغاز سال تحصیلی و در اسفندماه قبل از آغاز سال نو اجرا می‌شود، افزود: بعد از شناسایی دانش‌آموزان، آن‌ها را به کاسب‌ها معرفی می‌کنیم و کاسب‌ها وسایل موردنیاز دانش‌آموزان را تأمین می‌کنند و همچنین برای هر بسته میانگین ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته‌شده و آن کسبه می‌تواند بر حسب توان مالی آن دانش‌آموز را تحت پوشش قرار دهد.
 
 
 
منبع:خبرگزاری صدا وسیما

بخش نظردهی بسته شده است..