سیدمحمد حسینی: برخی‌ها با کوتاهی و تنبلی سبب ایجاد ‌چالش در کشور شدند

وزیر سابق ارشاد با بیان اینکه اشراف کامل رهبر معظم انقلاب ویژگی است که در هیچ رهبری در دنیا وجود ندارد گفت: برخی مسئولان با کوتاهی و تنبلی سبب ایجاد ‌چالش در کشور شدند.

به گزارش یزدی نیوزسید‌محمد حسینی در همایش فریضه عظیم تمدن ساز که در سالن تربیت معلم پاکنژاد یزد برگزار شد با اشاره به اینکه در هیچ کجای دنیا رهبری مانند رهبر معظم انقلاب نمی‌توانید بیابید که اشراف کامل بر مسائل مختلف داشته باشند اظهار داشت: ایشان در حوزه‌های مختلف با دقت نظر کامل با افراد به صحبت می‌نشینند و در همه مسائل به خوبی اشراف دارند.

 
وزیر سابق ارشاد افزود: اهتمام مقام معظم رهبری به قرآن کریم بسیار مشهود است و گاهی با فعالان قرآنی جلساتی برگزار می‌کنند که شاید بیش از ۵ ساعت به طول می‌انجامد و این همان راهی است که بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی طی می‌کردند و در ماه مبارک رمضان هر سه روز، یک جز قرآن کریم را ختم و توجه بسیاری به این مباحث داشتند.
 
وی با بیان اینکه امروزه در کشور برخی به خاطر منافع شخصی خود از بیان یکسری مسائل پرهیز می‌کنند گفت: فرد مسلمان برای اینکه بخواهد حق را بیان کند، باید یکسری مباحث را تحمل کند.
 
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با تأکید بر اینکه هر کس امر به معروف می‌کند باید مصادیق معروف را شناخته و به بیان آن بپردازد عنوان کرد: عده‌ای مؤمن، عده‌ای بی تفاوت و عده‌ای هم منافق و کافر هستند و مقابل کسانی که دنبال شایسته سالاری، فداکاری، ایثار و ارزش‌ها هستند می‌ایستند و عادی سازی گناه را در یک جامعه پیگیری و دنبال می‌کنند که نیاز است نیروهای مؤمن، انقلابی و متدین نسبت به این توطئه‌های شوم به مقابله بپردازند.
 
وزیر سابق ارشاد خاطرنشان کرد: کسانی که می‌خواهند در جامعه منشأ اثر باشند باید نسبت به فعالیت‌هایی که در کشور صورت می‌گیرد آگاه باشند تا بتوانند نسبت به آگاه سازی جامعه قدم بردارند.
 
وی با اشاره به اینکه دشمنان سرمایه‌گذاری‌های بسیاری بر علیه اسلام و انقلاب انجام می‌دهند تصریح کرد: دشمنان مدت‌های بسیاری بر علیه جمهوری اسلامی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شبهه افکنی می‌کنند و مباحث جدید را در شبکه‌های گسترده منتشر و به فریب جامعه می‌پردازند که نیاز به همکاری تیمی در کشور برای مقابله با توطئه‌های گسترده دشمنان دارد.
 
حسینی با بیان اینکه بعضی از افرادی که مسئول هستند طوری صحبت می‌کنند که انگار دولت وظیفه‌ای در مسائل دینی و مذهبی ندارند ادامه داد: قرآن کریم وظیفه این افراد را به خوبی مشخص کرده و مسئولان دولت باید در جامعه امر به معروف کنند نه اینکه نسبت به هر گونه فعالیت‌هایی که مباحث دینی را خدشه دار می‌کند بی تفاوت باشند.
 
وزیر سابق ارشاد آموزش امر به معروف و نهی از منکر را از دوران کودکی و جوانی بسیار مثبت و تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: زمانی که از دوران کودکی این روحیه در کودکان تقویت و ایجاد شود، در بزرگسالی نیز در ذهن فرد باقی می‌ماند و اثرش بسیار مثبت و تاثیرگذار خواهد بود.
 
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در پایان با اشاره به تحریم‌ها و وضعیت اقتصادی کشور افزود: زمانی که از سال‌های گذشته مقامات آمریکایی جمهوری اسلامی را تهدید به تحریم کردند، باید برنامه‌ریزی در کشور صورت می‌گرفت که اگر این تهدیدات عملی شد بتواند در مقابل آنها ایستادگی کند ولی متأسفانه برخی از مسئولان با کم کاری و تنبلی سبب شدند که ‌مسائل چالشی در کشور ایجاد شود، در حالی که اگر برنامه ریزی درست می‌کردند امروزه با این مشکلات روبه رو نبودیم.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..