مدیرکل مدیریت بحران استانداری:

‌ایمنی راه ها، موجب تسهیل خدمات در بحران ها می شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد در دیدار با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای بر افزایش ایمنی در راه های مواصلاتی استان تاکید کرد.

به گزارش یزدی نیوز"هادی هادی نسب" در این نشست که در محل دفتر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ‌استان برگزار شد، اظهار داشت: استان یزد از لحاظ جاده های مواصلاتی یکی از استان های مهم در سطح کشور است.

وی با قدردانی از زحمات پرسنل راهداری، ‌ادامه داد: درشرایط بحرانی مخصوصا در فصل سرما شاهد ایثار و از خودگذشتگی پرسنل خدوم راهداری جهت بازسازی و ایمن سازی راه ها هستیم که جای تقدیر دارد.
هادی نسب جاده را بستر توسعه دانست و افزود: در زمان بحران یکی از زیرساخت های لازم جهت امداد رسانی و ارائه خدمات به مردم وجود راه هاست که می بایست در این زمینه تدابیر لازم صورت پذیرد. 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری همچنین به نقش کارگروه های ١٤ گانه مدیریت بحران اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از کارگروه های شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، کارگروه تخصصی "حمل و نقل، شریان های حیاتی، بلایای جوی و طوفان" است که ریاست این کارگروه بر عهده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان می باشد و انتظار داریم در این زمینه شاهد برگزاری نشست های تخصصی و برنامه ریزی لازم جهت پیش بینی و پیشگیری و آمادگی در مقابله با بحران باشیم.
وی به تهیه فیلم تولیدی "مارگون" ‌اشاره کرد و اظهار داشت: فیلم ارزشمندی در زمینه خدمات پرسنل زحمتکش راهداری در سطح استان ساخته شد که قابل تقدیر است و امیدواریم در این زمینه گام های مهمتری برداشته شود.
بررسی وضعیت کنارگذر یزد و ارائه طرح جهت کاهش خطرات و سوانح جاده ای از دیگر موضوعاتی بود که هادی نسب در این نشست مطرح کرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت جاده ای استان بر لزوم برنامه ریزی جهت استفاده بهینه از ظرفیت های موجود جاده ای تاکید کرد.
"‌علی علیخانی" اظهار داشت: هم اکنون استان یزد از لحاظ جاده و ترافیک جاده ای جزو ۵ استان برتر کشور است که می بایست زیرساخت های لازم در این زمینه نیز افزایش یابد.
‌علیخانی بر لزوم آینده نگری در ایجاد و توسعه راه های استان تاکید و خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده در زمینه احداث راه ها، لازم است با آینده نگری و پیش بینی توسعه ، برنامه ریزی  و طراحی های لازم صورت گیرد.
گفتنی است در پایان این نشست تابلو تمثال رهبر معظم انقلاب مزین به بخشی از بیانات ایشان مبنی بر آمادگی مردم و لزوم پیش بینی و آمادگی در مقابله با بحران، به مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اهدا شد.
 
 
 
منبع:استانداری یزد

بخش نظردهی بسته شده است..