طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی و طلاق در یزد اجرا می‌شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد از انعقاد تفاهم‌نامه بین اردگان‌های مختلف یزد در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه طلاق خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزفخرالسادات خامسی در نشست خبری اظهار داشت: سازمان امور اجتماعی کشور تفاهم‌نامه‌های سه جانبه‌ای با ارگان‌های بهزیستی با هدف کاهش اعتیاد، وزارت علوم، وزارت کار و تعاون اجتماعی، سازمان تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ ارشاد، و جمعیت هلال احمر و دیگر ارگان‌های مرتبط داشته که جمعا ۱۵ تفاهم‌نامه امضا شده و اعتبار آن‌ها برای استان یزد بالغ بر ۳۷۰۰ میلیون ریال است.

 
وی افزود: تفاهم‌نامه‌های که سازمان امور اجتماعی کشور با ارگان‌ها و نهاد‌های دولتی امضا می‌کند در چهار قالب است که نخستین نوع این تفاهم‌نامه‌ها، تفاهم‌نامه‌های سه جانبه است.
 
خامسی با اشاره به دومین نوع تفاهم‌نامه‌های سازمان امور اجتماعی کشور گفت: تفاهم‌نامه‌های دوجانبه‌ای با جمعیت هلال احمر با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، آموزش و پرورش با طرح نماد که طرحی موفق در کشور بوده است و رتبه ۷ کشور را کسب کرد انجام شد.
 
وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی با هدف کاهش طلاق و اعتبار ۳ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال، سازمان زندان‌ها با هدف کاهش فساد اجتماعی با اعتبار یک هزار و ۸۰۰ میلیون ریال و ستاد مواد‌مخدر با هدف ساماندهی معتادان بی‌سرپرست با عتبار ۷ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال در استان اجرایی شده است.
 
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی خاطر‌نشان کرد: ۱۰طرح تفاهم‌نامه در داخل استان با اعتبار ۴هزار میلیون ریال امضا شده که مهم‌ترین آن با سازمان بهزیستی و شورای مواد مخدر استان است و هدف از آن راه‌اندازی موسسه‌ای برای زنان بهبود یافته از بند اعتیاد است.
 
خامسی تفاهم نامه‌های مردم نهاد را نوعی دیگر تفاهم‌ها دانست و عنوان کرد: بیش از ۴هزار و ۵۰۰ میلیون ریال برای طرح‌های مردم نهاد با هدف آسیب‌های حوزه اجتماعی، کاهش طلاق و نشاط اجتماعی در نظر گرفته شده است که تعداد این موسسات مردم نهد به ۲۶۵ وا بسته به استانداری و فرمانداری می‌رسد.
 
وی اظهار داشت: برنامه‌های سال ۹۷ با هدف جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، حاشیه‌نشینی و طلاق برنامه‌ریزی شده و با سفر وزیر کشور به استان یزد بوجه تخصیص داده شده به این طرح‌ها جذب شد.
 
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری افزود: دوره آموزشی ۱۶ ساعته برای زوج‌های جوان، راه‌اندازی کلینیک‌های شهروندی، سامانه مراقبت از زندانیان جرایم غیرعمد که تنها در استان یزد برگزار شده است، اجرای قانون مجازات جایگزین حبس و موارد مختلف دیگر جزو طرح‌های فوق العاده‌ای است که سازمان امور اجتماعی فرهنگی استان یزد آن را اجرایی کرده است.
 
 
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..