ظرفیت‌های نخبگان حقیقی و حقوقی یزد به درستی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد

عضو شورای اسلامی شهر یزد با انتقاد از بکارگیری شرکت‌ها و ظرفیت‌های غیربومی در اجرای پروژه‌های یزد گفت: ظرفیت‌های نخبگان حقیقی و حقوقی یزد به درستی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

به گزارش یزدی نیوزمحسن ابوترابی  در نشست نود و چهارم شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: ظرفیت‌هایی در شهر یزد وجود دارد که ما از آنها غافل هستیم و به درستی از این ظرفیت‌هایی که در کنار ما وجود دارد استفاده نمی‌کنیم.

 
وی خاطرنشان کرد: ممکن است در اجرای برخی پروژه‌ها نیاز به دانش و توان شرکت‌ها و افراد غیر یزدی و خارج از استان داشته باشیم ولی در همین پروژه‌ها هم می‌توان  به صورت مشاور در خدمت این شرکت‌ها و یا افراد باشیم و کار اصلی را به نیروهای بومی بسپاریم.
 
ابوترابی خاطرنشان کرد: عدم توجه به ظرفیت‌های داخلی سبب ‌شود که نتوانیم آنچنان که باید و شاید زمینه رشد و پیشرفت شرکت‌ها و ظرفیت‌های انسانی موجود در شهر را فراهم کنیم.
 
مهدی فعالی معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری یزد در ارتباط با طرح نیازسنجی محلات شهر یزد با اشاره به اینکه این سازمان چندین پروژه فعال در حال اجرا دارد خاطرنشان کرد: تمام این پروژه‌ها در یزد انجام می‌شود و بیان نشده که علم و تخصص این کارها در یزد وجود ندارد.
 
وی تصریح کرد: برای این پروژه امکان این وجود داشت که شرکتی در یزد بتواند پروژه را اجرا کند و از ظرفیت های نیروهای بومی استفاده کنیم ولی در مقابل هم این امکان وجود داشت که این شرکت داخلی نتواند کار را به صورت کاملا درست انجام دهد و فعالیت و برنامه ریزی ما را چند سال عقب بیاندازد.
 
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری یزد ادامه داد: نیازسنجی محلات پایه و اساس تدوین برنامه و بودجه شهرداری یزد است، کاری که سال‌های قبل در اتاق‌های با درهای بسته و توسط تعدادی از مدیران انجام می‌شد ولی الان برنامه این است که این بودجه و برنامه بر اساس نیازسنجی و نظرسنجی صورت گرفته شده باشد.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..