ناصری یزدی تأکید کرد:

لزوم تربیت طلاب عمقی‌نگر و متفکر در حوزه‌های علمیه

امام جمعه یزد با تأکید بر این‌که نیاز در تغییر سبک آموزشی کشور بسیار احساس می‌شود گفت: اساتید حوزه‌های علمیه طلاب را عمقی نگر و متفکر تربیت کنند.

به گزارش یزدی نیوز،آیت‌الله «محمدرضا ناصری‌یزدی» در جمع معاونین مدارس علمیه استان یزد با بیان این‌که سیستم آموزشی کشور با مشکلات بسیاری روبه‌رو است، اظهار کرد: متأسفانه این سیستم سالیان سال است که در کشور اجرا می‌شود و دانش آموزان را به سمت تنبلی می‌کشاند و از رفتن نوجوانان به سمت تحقیق، پژوهش و نوآوری جلوگیری می‌کند.

 
وی افزود: این‌که دانشگاه پس از پایان سال تحصیلی و فارغ‌التحصیلی دانشجویان، تعداد زیاد بیکار تحویل جامعه دهد که اثر بخش نیست بلکه باید سیستمی طراحی شود که موجبات تحرک در افراد را رفتن به سمت نوآوری و خلق آثار ماندگار و اثر بخش در جامعه سوق دهد.
 
امام جمعه یزد در ادامه با بیان این‌که سیستم آموزشی حوزه‌های علمیه هم باید به شکلی باشد که طلاب را پس از گذراندن دروس حوزوی به فکر و تحقیق وا دارد، گفت: طلبه پس از پایان سال تحصیلی و گذراندن دوران آموزشی باید آن‌قدر انگیزه و تلاش داشته باشد که بتواند نو آوری و خلاقیت را از مطالبی که آموخته به وجود آورد تا بتواند برای کشور و مردم خود مثمرثمر واقع شود.
 
ناصری یزدی با اشاره به این‌که پرسش اساتید از طلاب در هنگام تدریس در کلاس درس بسیار حائز اهمیت و مهم است، تصریح کرد: در بحث آموزش برنامه‌ریزی نقش بسیار پررنگ و اساسی دارد و اساتید دروس حوزوی باید در هنگام تدریس از شاگردان خود سؤال بپرسند و به آنها مجال پاسخگویی دهند تا نتیجه کار اثربخش باشد.
 
وی با تأکید بر اینکه اساتید حوزه‌های علمیه باید طلاب را عمقی نگر و فکور پرورش دهند بیان کرد: استاد در پیشرفت شاگرد نقش حائز اهمیتی دارد و همان گونه که علم‌آموزان، اساتید را الگوی رفتاری و اخلاقی خود قرار می‌دهند پس در زمینه تحقیق و پژوهش نیز نگاهشان به استاد است.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد در پایان با بیان این‌که اساتید در کلاس‌های درس خود باید طلابی که استعدادهایی در زمینه‌های مختلف دارند را شناسایی کنند، خاطرنشان کرد: آنها پس از شناسایی این افراد می‌توانند آنها را حمایت و سبب رشد طلاب را در این زمینه‌ها فراهم آورند تا از گمراهی طلاب جلوگیری کنند. 
 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..