تجهیز ۳۱ روستا و آبادی میبد به سیستم اینترنت پر سرعت

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد از تجهیز روستاهای میبد به سیستم اینترنت پر سرعت خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز «اکرم فدارکار» در نشست بررسی مشکلات حوزه ارتباطی، پست و پست بانک میبد گفت: هدف از توسعه زیرساخت‌ها‌ی ارتباطی، اشتغال جوانان در حوزه کسب و کار نوین است که در این راستا همت بخشداران و مدیران اجرایی که با مسائل ارتباطی در این حوزه در ارتباط هستند را می‌طلبد . 

 
وی هدف از به کارگیری جوانان در حوزه ارتباطی تامین محتوا و راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی ذکر کرد و افزود: شرکت مخابرات ایران درصدد راه‌اندازی  کلاس‌های آموزشی در حوزه کسب و کارهای دیجیتالی و نوین است که شهرستان میبد با توجه به جمعیت، دارای پتانسیل‌های موجود و جوانان با استعداد است که به عنوان نقطه هدف برای برگزاری دوره‌های آموزشی انتخاب شده است . 
 
فداکار از راه‌اندازی ۳۱ روستای شهرستان میبد به اینترنت پرسرعت وای‌فا خبر داد و بیان کرد: بسیاری از مشکلات توسعه تلفن ثابت از طریق توسعه اینترنت در روستاها در حال انجام است که به زودی روستاهای شهرستان میبد به اینترنت پرسرعت وای‌ فا مجهز می‌شوند و به دنبال آن توسعه تلفن ثابت در برخواهد داشت . 
 
گفتنی است، شهرستان میبد با توجه به تقسیمات کشوری دارای سه بخش مرکزی، بفروئیه و ندوشن است که در حوزه تلفن ثابت دارای ۱۱مرکز است از این تعداد چهار مرکز شهری و هفت مورد روستایی است.
 
ضریب نفوذ تلفن ثابت در شهرستان ۴۰ درصد است که در مقایسه با استان در جایگاه مناسبی قرار دارد و در حوزه تلفن همراه نیز این ضریب ۹۳درصد است.
 
 
 
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..