هشدار هواشناسی:

هوای یزد تا فردا ظهر ناسالم است

رییس گروه پیش بین اداره کل هواشناسی استان یزد، با بیان این‌که ریزگردها هوای یزد را غبارآلود کردند، گفت: غلظت ذرات معلق در هوای یزد سه برابر حد مجاز است.

به گزارش یزدی نیوز«سیدعباس‌میرحسینی»، با بیان این‌که براساس آخرین اطلاعات بدست آمده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در حال حاضر میزان غلظت ذرات معلق در هوای یزد حدود سه برابر حد مجاز است، اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود گروه‌های حساس، بیماران تنفسی قلبی، کودکان و سالخوردگان از هرگونه تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.

 
وی با بیان این‌که حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است و اکنون شاخص هوای استان بیشتر از این میزان نشان می‌دهد، افزود: شاخص کیفیت هوای سالم بین صفر تا ۵۰«پاک»، ۵۰ تا ۱۰۰ «سالم»، ۱۰۰ تا ۲۰۰ «ناسالم»، بیش از ۲۰۰ «هشدار» و ۳۰۰ میکرو گرم «بحرانی و خطرناک» است.
 
رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان یزد با اشاره به غبارآلود بودن هوای امروز دوشنبه ۲۹ مردادماه در یزد، گفت:‌ پیش‌بینی می‌شود در ۲۴ ساعت آینده هوا غبارآلود همراه با کاهش دما و در بعضی ساعات نیز با وزش باد شدید همراه خواهد بود.
 
میرحسینی در ادامه با بیان این‌که کاهش دمای هوا تا فردا سه شنبه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: ریزگردها که در حال حاضر عامل اصلی کاهش کیفیت هوا در یزد هستند، از مناطق شمالی و شمال شرقی وارد استان شدند.
 
گفتنی است؛ ریزگردها امروز تا پیش از ظهر فردا با شدت کمتری در استان یزد ماندگار خواهند بود.

بخش نظردهی بسته شده است..