مدیرکل مدیریت بحران استانداری:

شبکه اضطرار در استان یزد بروزرسانی می شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد در نشست دستگاه های عضو شبکه اضطرار از بروزرسانی فرکانس این شبکه تا پایان شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز "هادی هادی نسب" در این نشست که با حضور مسئولان شبکه اضطرار استان در سالن مدیریت بحران استانداری برگزار شد، ضمن ارزیابی وضعیت فعالیت دستگاه ها و فرمانداری ها در اجرا و استفاده از شبکه بی سیم اضطرار، ارتباط بی سیم را در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه، ضروری و اجتناب ناپذیر دانست و بر آمادگی دستگاه های امدادی استان برای استفاده از این شبکه تاکید کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به راه اندازی مرکز عملیات اضطراری اداره کل مدیریت بحران استان، ‌گفت: هم اکنون اداره کل مدیریت بحران استانداری به صورت ٢٤ ساعته آماده پاسخگویی به تمامی دستگاه های امدادی ستادی استان است و با فعالیت این شبکه، بخشی از مشکلات ارتباطی بین دستگاه های امدادی مرتفع گردیده است.
وی هدف از برگزاری این جلسه را ارائه راهکارهای کمی و کیفی و دریافت گزارش درخصوص وضعیت این شبکه در دستگاه های امدادی و شهرستان های استان عنوان کرد و ادامه داد: این شبکه با هدف مدیریت ارتباطات و سهولت و تعامل سازمان‌های مسئول در زمان وقوع بحران راه اندازی گردیده است و می بایست تمام سعی خود را برای تقویت و گسترش این شبکه انجام دهیم تا در زمان بحران از بسیاری از پیش آمدها که به علت عدم ارتباط موثر رخ می دهد، جلوگیری نماییم.
‌هادی نسب با تاکید بر لزوم برگزاری مانورها در کسب آمادگی و تقویت هماهنگی بین دستگاهی، اظهار داشت: مهمترین عامل در اجرای صحیح مانورها ارتباط سریع برای مدیریت صحنه است که این شبکه می تواند در این زمینه راهگشا باشد.
مدیرکل مدیریت بحران استان افزود: در صورتی که بحرانی رخ دهد پیش بینی می شود بسیاری از شبکه های مخابراتی به علت استفاده انبوه مشترکین جهت کسب اطلاع از وضعیت اقوام و دوستانشان مختل گردد که همین امر موجب ایجاد مشکل در ارتباط گیری و کاهش ارائه خدمات به مردم خواهد شد که این شبکه در گام اول می تواند در ارائه این خدمات موثر باشد.
وی داشتن ارتباط سریع و مطمئن را یکی از اصول فرماندهی میدان در حوادث دانست و از دستگاه های عضو شبکه اضطرار خواست تا در این زمینه آمادگی لازم راکسب نمایند.
هادی نسب ادامه داد: بر اساس مبانی اسلامی نجات جان هر انسان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که در زمان وقوع بحران، در کمترین زمان و با حداقل چالش بتوانیم به یاری و نجات جان مصدومان بپردازیم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: این اداره کل هر روزه در سه سطح با دستگاه های امدادی و ستادی ، ارتباط برقرار می کند که در این ارتباط با فرمانداری ها و دستگاههای امدادی ستادی، آخرین وضعیت روزانه استان کسب و بررسی شده و گزارش آن در ارتباط روزانه که با مرکز حوادث و اطلاعات سازمان مدیریت بحران کشور برقرار می شود، ارسال می گردد.
گفتنی است در این نشست راهکارهای ارتقای سطح کیفی و کمی این شبکه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد در برنامه زمان بندی و با همکاری دستگاه ها،‌ این شبکه تا پایان شهریور ماه سال جاری بروزرسانی شود.
 
 
منبع:استانداری یزد

بخش نظردهی بسته شده است..