پرونده‌سازی برای ۷۶ متعرض به اراضی ملی در یزد

رییس اداره حقوقی منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد، با اشاره به این‌که بیشترین تصرفات اراضی ملی در مناطق ییلاقی استان صورت می‌گیرد، گفت: در سال جاری 76 مورد پرونده تصرف غیر مجار اراضی ملی در استان یزد تشکیل شده است .

به گزارش یزدی نیوز«کاظم اسلامی» ، با اشاره به این‌که اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به نمایندگی از دولت متولی اراضی ملی است، اظهار کرد: این اداره در راستای جلوگیری از تصرف عدوانی اراضی ملی که شامل زمین خواری و کوه‌خواری است اقداماتی انجام داده است .

 
وی گشت و مراقبت توسط یگان حفاظت، تثبیت مالکیت دولت با اجرای کاراستر، استفاده از همیاران طبیعت و اختصاص سامانه ثبت تخلفات به صورت شبانه روزی را از جمله اقدامات انجام شده دانست و افزود: با توجه به این‌که پیشگیری از زمین‌خواری اولویت اصلی این اداره است باید مردم نیز در حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی مشارکت کنند .
 
رییس اداره حقوقی منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد، با بیان این‌که پس از شناسایی شدن متصرفین توسط اداره حقوقی برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل می‌شود، تصریح کرد: این اداره پس از محکومیت متصرفین نسبت به اجرای حکم مبنی بر خلع‌ید و قلع و قمع اقدام می‌کند .
 
اسلامی با اشاره به این‌که بیشترین تصرفات اراضی ملی در مناطق ییلاقی استان صورت می‌گیرد، گفت: شهرستان تفت و مهریز مناطق ییلاقی استان یزد را تشکیل می‌دهد .
 
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به تشکیل ۳۵۶ مورد پرونده قضایی در سال گذشته، اظهار کرد: تشکیل این پرونده‌ها موجب خلع‌ید و قلع و قمع قریب به ۱۹۰ هکتار از اراضی ملی شده است .
 
وی تشکیل ۷۶ مورد پرونده قضایی در سه ماهه نخست امسال را یکی از اقدامات انجام شده در استان یزد دانست و بیان کرد:‌ شناسایی این پرونده‌ها زمینه خلع‌ید چهار هکتار از اراضی استان را ایجاد کرده است.
 
رییس اداره حقوقی منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد در پایان با بیان این‌که مردم باید در صورت بروز هر گونه تخریب در اراضی ملی با سامانه ۱۵۰۴ تماس حاصل نمایند، خاطرنشان کرد: افراد قبل از قدام به ساخت و ساز در اراضی خارج از محدوده شهر مخصوصا مناطق ییلاقی با اداراه منابع طبیعی هماهنگی لازم را انجام دهند .
 
 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..