معاون استاندار یزد:

یزد مطمئن‌ترین محل برای تجارت کاشی است/دست دلالان کاشی کوتاه می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار یزد با اشاره به این که یزد مطمئن‌ترین محل برای تجارت کاشی و سرامیک است، بسیاری از مشکلات تاجران پاکستانی را ناشی از وجود دلالان و خرید از مبادی غیررسمی دانست و بر رفع آنها تاکید کرد.

به گزارش یزدی نیوز«علی زینی‌وند» در نشستی که در اتاق بازرگانی یزد برگزار شد، با اشاره به مشترکات فرهنگی و مذهبی و تاریخی کشورهای ایران و پاکستان، اظهار کرد: با توجه به ارتباط بسیار نزدیک مردم یزد و پاکستان و همچنین حضور حدود پنج هزار نفر یزدی در این کشور، یزد می تواند مکان مناسبی برای گسترش تجارت و بازرگانی میان کشورهای ایران و پاکستان باشد. 

 
وی با بیان این که حدود ۷۰ واحد کاشی در استان فعال و ۴۰ واحد در حال ساخت و آماده بهره‌برداری است، افزود: میزان تولید کاشی و سرامیک کشور ۵۵۰ میلیون مترمربع است که بیش از نیمی از آن در استان یزد تولید و روانه بازار می‌شود. 
 
این مسئول با اشاره به فعالیت ۲۰ هزار نفر در واحدهای تولید کاشی و سرامیک استان نیز گفت: استان یزد به عنوان بزرگترین استان تولید‌کننده این محصول در ایران و همچنین نهمین تولید کننده محصول کاشی و سرامیک در دنیا به فعالیت جوانان تحصیل‌کرده برای بروزرسانی فعالیت‌های علمی در صنعت کاشی نیاز دارد. 
 
وی با اشاره به اهمیت جایگاه انجمن کاشی و سرامیک یزد در کشور و وثوق آن از سوی مسئولان، تصریح کرد: بسیاری از مشکلاتی که تاجران پاکستانی از آن انتقاد دارند، ناشی از وجود دلالان، تعرفه‌های بالا و خرید از مبادی غیررسمی است. 
 
زینی‌وند با بیان این که راه حل این کار در دست بازرگانان پاکستانی است، گفت: به همین دلیل و برای کاهش هزینه‌ها، افزایش کیفیت محصولات، جلوگیری از کلاهبرداری و حفظ سرمایه آنها، باید گروه یا فردی را به عنوان نماینده خود برای هماهنگی با انجمن کاشی استان یزد معرفی کنند. 
 
وی با تاکید بر لزوم هماهنگی تاجران با دولت پاکستان برای کاهش تعرفه‌ها بیان کرد: وعده همکاری پس از هماهنگی با دولت ایران برای تسهیل صدور کاشی و سرامیک و سایر محصولات استان به تجار و بازرگانان حاضر در نشست داده شد. 
 
این مسئول با اشاره به تنوع ۸۰۰ نوع کالا به ویژه برخی برندهای معروف استان، تصریح کرد: یزد مطمئن‌ترین محل برای تجارت کاشی و سرامیک است. 
 
زینی‌وند در پایان یادآور شد: یزدی‌ها افرادی مورد اعتماد، با صداقت و دقیق در امور کاری مانند تولید و معامله هستند و دولت نیز از فرآیند تجارت در این استان حمایت خواهد کرد.
 
 
 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..