معاون سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در بافق:

اختصاص ۲۰۰میلیون دلار اعتبار برای طرح های ابخیزداری کشور

معاون سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در سفر به بافق گفت: 200میلیون دلار اعتبار برای طرح های آبخیزداری کشور اختصاص یافته است .

به گزارش یزدی نیوزنشست سه جانبه معاون سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد و فرماندار بافق به منظور بررسی و اجرای طرح های آبخیزداری و جنگل داری دیروز در این شهرستان برگزار شد.

معاون سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در این نشست از اختصاص ۲۰۰میلیون دلار اعتبار برای طرح های آبخیزداری کشور خبرداد و افزود:در شهرستان بافق علاوه بر اعتبارات تخصیص یافته طی شاخص های توزیع اعتبار، ۱ونیم میلیارد تومان نیز تامین منابع شده است.
ناصر حیدری پوری تصریح کرد: در سال جاری اجرای عملیات ابخیزداری در ۶۰۲حوزه آبخیز کشور صورت می گیرد که از این تعداد در ۳۱۷شهرستان کشور پراکنش دارند که در جای خود یک اقدام ملی است.
وی بر لزوم توجه بیشتر به طرح های ابخیزداری بافق تاکید کرد و گفت:این شهرستان با ویژگی های ژئوتوریسم که داراست می طلبد با توجه به ظرفیت های محیطی و سرمایه گذاری مردم و دولت اتفاقات موثرتری ایجاد شود.
معاون سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور به برنامه های این نهاد در سال جاری اشاره و بیان کرد:از جمله اقداماتی که قرار است در سال جاری انجام شود در دستور کار قرار دادن بالادست دشت ها و مراکز تولید اقدام آبخیزداری و آبخوان داری است که این عملیات با کمک دستگاه های محلی و مشارکت ظرفیت اجرایی در سال جاری انجام می شود.
حیدری پوری خاطر نشان کرد:قرار است در سال جاری بر اساس معیارها و شاخص ها برای توزیع اعتبارات صندوق توسعه ملی در سطح کشور،اقدامات موثرتری برای رفع مشکلات جوامع محلی و پایداری تولید در سطح مراتع را شاهد باشیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد نیز در این نشست با اشاره به اینکه در سال گذشته قریب به۴۹۰ فقره استعلام معدن از سوی سازمان صنعت،معدن و تجارت از منابع طبیعی صورت گرفته است گفت:از این میزان حدود ۱۱درصد با بررسی های انجام شده،باتوجه به محدودیت ها و ممنوعیت ها از نگاه منابع طبیعی موافقت شده است.
محمد رضا آخوندی با بیان اینکه بافق شهری معدنی است و باید از این پتانسیل استفاده کرد بیان داشت: برای افزایش پوشش گیاهی در استان ،باید در قالب طرح های معدنی در راستای توسعه فضای سبز و عملیات های مرتبط با منابع طبیعی از جمله بیابان زدایی و آبخیزداری در حوزه های آبریز، گام های موثرتری برداشته شود.
بازدیداز طرح جنگل کاری گود گوار بافق ازدیگر برنامه های معاون سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور به این شهرستان بود.
 
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..