انگیزه جدی و ثبات قدم عامل موفقیت نویسندگان جوان است

رییس حوزه هنری یزد با اشاره به ضرورت برگزاری کارگاه آموزش نویسندگی تولید محور ،گفت: انگیزه جدی و ثبات قدم عامل موفقیت نویسندگان جوان است.

به گزارش یزدی نیوز«محمدصادق کوچک‌زاده» در مراسم آغاز به کار دوره آموزشی داستان نویسی و رمان نویسی که با حضور جمعی از نویسندگان، نوقلمان و علاقه‌مندان در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد، ادبیات را نیاز ضروری جامعه و مقوله‌ای فراتر از رسانه دانست و گفت: برای موفقیت در این عرصه باید پایدار و مقاوم بود و با انگیزه جدی وارد آن شد.

 
وی با بیان این‌که خلق یک اثر ادبی در یک فرایند خاص مانند کاشت، داشت و برداشت محقق می‌شود، افزود: هنرجویان و علاقه‌مندان به نویسندگی باید با توکل به خدا، نیت خالص، تفکر، آموزش و همدلی در این عرصه حرکت کنند و منشأ خلق آثار خوب و اثرگذار باشند.
 
رئیس حوزه هنری یزد با بیان این‌که حوزه هنری محل تجمع و هم‌اندیشی نویسندگان، شاعران و هنرمندان انقلابی است، گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هنرمندان و نویسندگان به اهمیت ادبیات برای انتقال و انتشار پیام‌ها و آرمان‌های انقلاب پی برده و برای تحقق آن از هنر و ادبیات بهره گرفتند که همچنان این روند ادامه دارد.
 
این مقام مسئول، کشف استعدادهای ادبی جوان و همچنین آموزش، هدایت و حمایت از آنان برای تولید آثار ادبی فاخر و ارزشمند در حوزه ‎ انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، بیداری اسلامی و تمدن اسلامی را از جمله اقدامات و اولویت‌های حوزه هنری یزد برشمرد و گفت: هدف از برگزاری دوره‌های آموزش نویسندگی، داستان و رمان‌نویسی در این نهاد تربیت و معرفی نویسندگان مستعد، پویا و توانمند به جامعه ادبی استان و کشور است.
 
کوچک‌زاده با اشاره به حضور استادان و کارشناسان مطرح ادبیات استان و کشور برای تدریس در این دوره‌ها، استفاده از دانش و تجربه پیشکسوتان را لازمه رشد و پیشرفت جوانان و نوقلمان عنوان کرد.
 
رئیس حوزه هنری استان افزود: اگر چه قلم زدن و فعالیت در عرصه ادبیات سخت و دشوار است اما با ممارست، پشتکار، کسب دانش و مهارت افزایی می‌توان به موفقیت رسید و آثار خوبی را تولید و عرضه کرد.
 
وی همچنین از حمایت و پشتیبانی این نهاد از نویسندگان جوان و فعال استان در انتشار آثارشان خبر داد و گفت: در سال ۹۶ سه کتاب به نام‌های «قصه‌های من و ننه آغا» نوشته مظفر سالاری، «برنامه‌نویس» اثر وحید حسنی و «باغ لبخند» سروده محمود صادق‌منش توسط حوزه هنری یزد چاپ و روانه بازار کتاب شده و در سال ۹۷ نیز آثاری از دیگر نویسندگان و شاعران یزدی در دست تولید و انتشار است.
 
گفتنی است: دوره مقدماتی داستان‌نویسی پنجشنبه‌‌ها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ ویژه برادران و ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ ویژه خواهران در سالن اجتماعات حوزه هنری یزد واقع در ابتدای خیابان آیت الله کاشانی، کوچه آزادی برگزار می‌شود.
 
 
 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..