گردشگری قنات در اردکان توسعه می‌یابد

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردکان با اشاره به استقبال مطلوب گردشگران از مسیر گردشگری قنات این شهر، از در دستور کار قرار گرفتن فاز دوم این طرح خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز«حمید مشتاقیان»  با اشاره به ادامه روند ایجاد مسیر گردشگری قنات اردکان، در این باره تصریح کرد: فاز اول طرح مسیر گردشگری قنات اردکان از مهرماه پارسال شروع و در بهمن‌ماه همان سال مورد بهره‌برداری قرار گرفت و اکنون برای سالجاری فاز دوم آن در دستور کار است. 

 
وی خاطرنشان کرد: در این مرحله از طرح اقداماتی مانند لایروبی قنات، مسدود کردن و اصلاح مسیرهای فاضلاب خانگی منتهی به قنات، استحکام بخشی و ساماندهی پایاب‌های موجود در مسیر، از سوی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان انجام خاهد شد.
 
این مسئول تاکید کرد: توسعه و رونق صنعت پاک گردشگری و جلوگیری از آلودگی محیط زیست در کنار ایجاد اشتغال پایدار از مهم‌ترین اهداف ایجاد این مسیر گردشگری است.
 
وی با اشاره به فراهم شدن محیطی امن و جذاب برای جذب گردشگر داخلی و به وی‍ژه خارجی، از استقبال چشم‌گیر تورهای گردشگری خارجی از این مسیر گردشگری و قرار گرفتن شهر اردکان به صورت خاص در چرخه گردشگری استان خبر داد.
 
مشتاقیان این طرح را فرصتی برای درآمدزایی و سرمایه‌گذاری جدید در مجاورت مسیر مذکور دانست و خاطرنشان کرد: گردشگران در جریان بازدید از این مسیر گردشگری با علوم گذشتگان در مورد انتقال آب از طریق قنات و تاسیسات جانبی آن همچون پاکنه، پایاب و آسیاب آبی آشنا می‌شوند و علاوه بر این نیز محیطی مناسب با امور تحقیقاتی و علمی و پژوهشی دانشجویان است.
 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..