یزد می‌تواند پایتخت پایداری انرژی در جهان باشد

رئیس بنیاد جهانی انرژی با اشاره به اینکه یزد می‌تواند پایتخت پایداری انرژی در جهان معرفی شود گفت: یزد از سال‌های گذشته از لحاظ محیطی شهر پایدار شکل گرفته است.

به گزارش یزدی نیوزولفگانگ نیومن، رئیس بنیاد جهانی انرژی  در نشستی با اعضای شورای شهر یزد و مدیر مرکز خلاقیت و فناوری نوین شهری شهرداری یزد با بیان اینکه ۳۵ سال پیش حرکت‌های خود را در جهت پایداری در جهان آغاز کردم اظهار داشت: پروژه‌هایی در این زمینه و در بحث‌های ذخیره انرژی و استفاده صحیح از انرژی آغاز کردم.

 
وی ادامه داد: بنیاد جهانی انرژی معتبرترین بخش در بحث انرژی در جهان است و با تمام شرکت‌های ارتباط مناسب و خوبی در مباحث ذخیره انرژی و استفاده بهینه از انرژی برقرار کردیم.
 
نیومن با بیان اینکه از سال ۲۰۰۰ شروع به تحویل جایزه بنیاد جهانی انرژی به کشورها کردیم افزود: تا کنون ۱۸۲ کشور عضو بنیاد جهانی انرژی هستند.
 
رئیس بنیاد جهانی انرژی با اشاره به اینکه وقتی به شهر یزد سفر کردم و این شهر را دیدم متوجه شدم که داستان پایداری از شهر یزد آغاز می‌شود اضافه کرد: ناراحت هستم که چرا از ۳۵ سال گذشته به یزد سفر نکردم و این دانش و اطلاعات شما را متوجه نشدم که بشود به جهانیان عرضه کرد.
 
وی با تأکید بر اینکه مرکز پایداری در جهان باید یزد شناخته شود گفت: می‌توان یزد را به عنوان پایتخت پایداری جهان معرفی کرد چون در این شهر تمام مؤلفه‌های پایداری جمع شده و این دانش و تجربه یزدی‌ها باید به جهانیان عرضه شود.
 
نیومن افزود: صدها سال پیش بوده که شهر یزد از لحاظ محیطی شهر پایدار شکل گرفته و اینکه مردم چگونه با این محیط خود را وفق دادند و این هم زیستی مسالمت آمیز و ادیان حتی در زمان‌هایی که در جهان جنگ‌های مختلف در جریان بوده، این مردم چگونه در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند که نشان از اهمیت این مسئله است و همه مردم جهان باید این نشانه‌های عظیم و زیبا را بدانند.
 
رئیس بنیاد جهانی انرژی در پایان تأکید کرد: در این چند سال که به ایران سفر کردم مردم این کشور را به خوبی شناختم و اکنون به عنوان یک سفیر، به مردم جهان می‌گویم که به ایران سفر کنید چون مردم این کشور با قلبشان صحبت و بسیار با محبت و دارای فرهنگ غنی هستند و می‌خواهیم که با کمک شما جهان را نجات دهیم.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..