رقابت ۱۵هزار و ۴۰۲ داوطلب یزدی در آزمون سراسری۹۷

نماینده تام‌الاختیار سازمان‌ سنجش در برگزاری آزمون‌های سراسری گفت: امسال 15 هزارو 402 داوطلب کنکور سراسری طی دو روز هفتم و هشتم تیرماه در 9 شهر استانیزد با یکدیگر رقابت می‌کنند.

به گزارش یزدی نیوز«سیدمحسن میرحسینی» نماینده تام‌الاختیار سازمان‌ سنجش در برگزاری آزمون‌های سراسری در یزد، اظهار کرد: امسال ۱۵ هزار و ۴۰۲   داوطلب کنکور سراسری روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیرماه برای ورود به دانشگاه در شهرهای یزد، ابرکوه، اردکان، اشکذر، بافق، تفت، خاتم، مهریز، و میبد با هم به رقابت می‌پردازند.

 
وی افزود: از تعداد کل داوطلبان یزدی، ۹ هزار و ۱۲۳ نفر داوطلب زن و شش هزار و ۲۷۹ نفر داوطلب مرد هستند.
 
نماینده تام‌الاختیار سازمان‌ سنجش در برگزاری آزمون‌های سراسری گفت: در آزمون سراسری امسال درصد شرکت داوطلبان زن در استان یزد ۵۹ درصد و داوطلبان مرد ۴۱ درصد است و در آمار کل کشور از تعداد یک میلیون و ۱۱ هزار و ۳۸۴ نفر ثبت‌نام کننده، تعداد ۵۹۹ هزار و ۱۲۱ نفر معادل ۵۹.۲۴ درصد زن و تعداد ۴۱۲ هزار و ۲۶۳ نفر معادل ۴۰.۷۶ درصد مرد هستند.
 
میرحسینی تصریح کرد: در کنکور امسال نیز گروه آموزشی علوم تجربی همانند سال گذشته، با ۶۳ درصد بیشترین تعداد داوطلب را نسبت به رشته‌های دیگر آزمون دارد.
 
این مقام مسئول با اشاره به این‌که داوطلبان رشته های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه ۷ تیرماه و داوطلبان رشته هنر عصر همان روز به رقابت می پردازند، خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبان رشته علوم ریاضی و فنی در استان یزد   ۱۹۵۵ نفر است که از آن تعداد ۱۳۲۰ نفر مرد و  ۶۳۵ نفر زن ، رشته علوم انسانی  ۱۰۹۹ نفر مرد و ۲۰۹۷ نفر زن و رشته هنر ۴۳۵ نفر مرد و ۹۹۹ نفر زن است.
 
میرحسینی ادامه داد: تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی در استان یزد شش هزار و ۶۳۲ نفر است که از این تعداد ۳۹۸۲ نفر  زن و ۲۶۵۰ نفر مرد است که صبح روز جمعه ۸ تیرماه به رقابت می‌پردازند و تعداد داوطلبان رشته زبان‌های خارجی که عصر روز جمعه به رقابت خواهند پرداخت، ۱۴۱۰ نفر زن و ۷۷۵ نفر مرد است.
 
 وی افزود: از مجموع شرکت‌کنندگان آزمون سراسری نه هزار و ۴۸ نفر (بیش از ۶۵ درصد) در دانشگاه یزد و ۱۰۰۰ نفر از داوطلبین مرد گروه آزمایشی تجربی در حوزه دانشکده فنی شهید صدوقی آزمون می‌دهند و مابقی داوطلبان در حوزه‌های امتحانی  سایر شهرستان‌های استان حضور خواهند یافت.
 
نماینده تام‌الاختیار سازمان‌ سنجش در برگزاری آزمون‌های سراسری، در خصوص زمان و مکان برگزاری این آزمون در دانشگاه یزد گفت: حوزه امتحانی گروه‌ آموزشی علوم ریاضی و فنی، در ساختمان توحید (داوطلبان زن) و پردیس علوم (داوطلبان مرد)، گروه آموزشی علوم انسانی در سالن‌های غدیر (داوطلبان زن) و فجر (داوطلبان مرد) و گروه آموزشی هنر در سالن غدیر (داوطلبان زن) و سالن فجر (داوطلبان مرد) است.
 
میرحسینی اظهار کرد: حوزه امتحانی گروه آموزشی علوم تجربی در سالن‌های غدیر، فجر و ساختمان توحید (داوطلبان زن) و پردیس علوم (داوطلبان مرد) و گروه آموزشی زبان‌های خارجی در سالن‌های غدیر (داوطلبان زن) و فجر دانشگاه یزد (داوطلبان مرد) است.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: از روز دوشنبه ۴ تیرماه کارت ورود به جلسه، از طریق سایت سازمان سنجش نسبت قابل دریافت است و داوطلبان تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۶ تیرماه می‌توانند نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: باجه رفع نقص از روز سه‌شنبه ۵ تیرماه در محل ساختمان روبه‌روی سالن فجر دانشگاه یزد دایر است و افرادی که کارت‌های ورود به جلسه آنها دچار مشکل شده است، می‌توانند در روز یادشده از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ به این مکان مراجعه کنند و یا با شماره ۳۸۲۱۶۰۶۶ تماس حاصل کنند.
 
وی با اشاره به این‌که شروع فرایند در نوبت صبح از ساعت ۷:۳۰ و در نوبت عصر از ساعت ۱۵ آغاز می‌شود تاکید کرد: داوطلبان یک‌ساعت قبل از شروع آزمون در حوزه امتحانی خود حضور داشته باشند.
 
دکتر میرحسینی اظهار کرد: به همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر عکس‌دار برای کلیه داوطلبان الزامی و همراه داشتن تلفن همراه و ماشین‌ حساب در داخل جلسه ممنوع است.
 
 وی گفت: به منظور رفاه شرکت کنندگان، داوطلبینی که حوزه امتحانی آنها سالن‌های غدیر و فجر است از ورودی دانش واقع در بلوار دانشگاه و داوطلبینی که حوزه امتحانی آنها ساختمان‌های توحید و پردیس علوم است از ورودی بصیرت واقع در بلوار شهیدان اشرف به دانشگاه وارد شوند.
 
 
 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..