پیام استاندار یزد به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت شهید آیت الله بهشتی(رض) و آغاز هفته قوه قضاییه

استاندار یزد به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت شهید آیت الله دکتر سیدمحمد بهشتی(‌رض)، شهیدان پاکنژاد، ‌٧٢ یار وفادار انقلاب و امام و آغاز هفته قوه قضاییه پیامی صادر کرد.

به گزارش یزدی نیوزمتن کامل پیام "‌محمود زمانی قمی" ‌استاندار یزد به شرح زیر است:

‌بسمه تعالی
و ان حکمت فاحکم بینهم بالقسط ان الله یحب المقسطین 
"سوره مبارکه مائده آیه ۴۲‌"
 
آغازین روزهای تیر ماه هر سال، یادآور ضایعه عظیم و جانگداز شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی(رض) و ۷۲ تن از یاران باوفای انقلاب اسلامی است.
اگرچه عروج این والامقامان برای ملت رشید ایران اسلامی، سخت و جبران ناپذیر بود لیکن در پرتو الطاف الهی، خون مطهر آنان، منجر به تقویت روحیه شهادت طلبی و ایثارگری در جامعه گردید و حرکت جوانان غیور این مرز و بوم مقدس را به سمت قله های عزت و اقتدار شتابان تر کرد.
شهید ‌آیت الله بهشتی (رض) مجتهدی متفکر و  پرورش یافته اسلام ناب محمدی(ص) و برآمده از مکتب اصیل عاشورای حسینی بود و بی جهت نیست که امام راحل عظیم الشان(ره) از او به عنوان خار چشم دشمنان اسلام یاد می فرمودند.
به همین مناسبت، نامگذاری آغازین هفته تیرماه هر سال به نام هفته قوه قضاییه، اقدامی مبارک و فرصتی ارزشمند است تا ضمن تکریم از تلاشگران عرصه دفاع از حقوق مظلومان و خادمان توسعه فرهنگ عدالت گستری در قوه قضاییه، بار دیگر به تبیین شخصیت والا و ممتاز شهید ‌آیت الله بهشتی(رض) در حوزه های مختلف پرداخته شده و از این رهگذر، نسل جوان امروز ایران اسلامی، بیش از پیش با خدمات عظیم این متفکر فرزانه و مجاهد نستوه آشنا شوند. 
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید والامقام آیت الله بهشتی(رض) و همه شهدای هفتم تیر به ویژه شهیدان سیدرضا و سیدمحمد پاکنژاد، فرا رسیدن هفته قوه قضاییه را به همه دست اندرکاران خدوم و پرتلاش این قوه محترم در استان یزد تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت همگان را در راستای آرمان‌های بلند امام راحل عظیم الشان (ره) و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از درگاه حضرت دوست مسئلت می‌نمایم.
 
 
 
 
 
منبع:استانداری یزد

بخش نظردهی بسته شده است..