اولین کلینیک حمایت از کالای ایرانی در یزد ایجاد می‌شود

مدیر کل اداره استاندارد استان یزد گفت:به منظور توانمندسازی کسب و کارهای خرد و کارگاه‌های کوچک، اولین کلینیک حمایت از کالای ایرانی در استان یزد تشکیل می‌شود.

به گزارش یزدی نیوز«محمد حسین ماجدی اردکانی» افزود: با راه‌اندازی این کلینیک، ضمن این که فضای کسب و کار بهبود می‌یابد، به باورها و فرهنگ ایرانی اسلامی برای خرید و مصرف کالای ایرانی به ویژه تولیدات یزدی هم ارزش داده می‌شود. 

 
وی ادامه داد: طرح اجرایی این کلینیک تهیه شده و امیدواریم با عملیاتی شدن آن، در جهت توانمند‌سازی صنایع، اصناف و ارائه دهندگان خدمت گام‌های موثر و ماندگاری برداریم، ضمن این که در تهیه نقشه راه این کلینیک سه محور کیفیت، مالی و بازار هم مدنظر هستند. 
 
دبیر شورای فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی مهمترین برنامه‌های اجرایی این کلینیک را کیفیت که یکی از شاکله‌های اصلی کار حمایت از کالای ایرانی است برشمرد و بازارشناسی، بازار داری و رقابت‌پذیر کردن کالاهای تولید یزد را از برنامه‌های دیگر این کلینیک دانست. 
 
وی تصریح کرد: این کلینیک به صورت NGO اداره می‌شود و هیچ گونه وابستگی به دولت ندارد و زمینه حضور تمامی صاحبان صنایع استان و ارائه مشاوره‌های آنان فراهم است، خصوصاً این که مشاوره‌گیرندگان بابت خدمات دریافتی هیچگونه وحهی نباید پرداخت کنند.
 
ماجدی اردکانی در خصوص جزئیات بیشتر این کلینیک نیز اظهار کرد: تیم‌هایی در رشته‌های مختلف صنعتی توسط کارخانه‌ها تشکیل می‌شود که کارشناسان و مدیران کنترل کیفیت آن‌ها نسبت به کنترل و ممیزی تولیدات و فرآیندها تولیدی متجانس مبادرت خواهند کرد.
 
مدیر کل اداره استاندارد استان در پایان هم گفت: کارشناسان و متخصصان حاضر در این کلینیک به واحدهای صنفی در حال ساخت از طریق انجمن‌های موجود، به منظور استفاده از خطوط تولید و فناوری‌های روز دنیا جهت تولیدات استاندارد و با کیفیت مشاوره می‌دهند تا در حد خویش در حمایت از کالای ایرانی تاثیر‌گذار باشند. 
 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..