رییس سازمان مدیریت یزد:

صنعت نساجی رونق می‌گیرد/نساجی یزد روی تولیدات فاخر متمرکز می‌شود

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با بیان این که پیش‌بینی‌های جهانی نشان می دهد صنعت نساجی و پوشاک روندی رو به رشد را تجربه خواهد کرد، چشم‌انداز بلندمدت صنعت نساجی در سند آمایش استان را تمرکز بر تولیدات فاخر ذکر کرد.

به گزارش یزدی نیوز«سیدمجتبی حسینی پور» در پایان آخرین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان که به بررسی مشکلات مرتبط با حوزه مالیات، تامین اجتماعی، تسهیلات بانکی، قاچاق، کمبود نیروی متخصص و لزوم نوسازی ماشین آلات صنعت نساجی پرداخت، با اشاره به این که این سازمان قصد دارد در جلسات مختلف ستاد موضوعات ویژه هر فعالیت اقتصادی را با حضور ذینفعان مورد بررسی قرار دهد، گفت: این روند تا عملیاتی شدن مصوبات و حل مشکلات هر صنعت ادامه پیدا خواهد کرد. 

 
وی افزود: در این نشست با دعوت از انجمن نساجی و پوشاک استان، مسائل و مشکلات این صنعت مورد ارزیابی قرار گرفت و پس از ارائه نقطه نظرات دستگاه‌های اجرایی ذیربط، تصمیماتی به منظور بهبود این مشکلات اتخاذ شد. 
 
وی گفت: صنعت نساجی یکی از صنایع بومی و فرهنگی ماست که به عنوان یکی از ۲۲ فعالیت منتخب در برنامه آمایش استان مورد توجه قرار گرفته است. 
 
حسینی‌پور با بیان این که چشم‌انداز بلندمدت صنعت نساجی استان در این سند با تمرکز بر تولیدات فاخر با طرح‌هایی نو و با استقبال از بازارهای جهانی تدوین شده است، تصریح کرد: همگام با تدوین این چشم‌انداز، پیش‌بینی‌های جهانی نشان می دهد صنعت نساجی و پوشاک روندی رو به رشد را تجربه خواهد کرد. 
 
وی با بیان اینکه این صنعت در گذشته‌ای نه چندان دور، در یزد ظهور و بروز درخشانی داشته است، گفت: نساجی می‌تواند با تاکید بر فراهم کردن فضاهای فرعی و پشتیبان در استان به سابقه درخشان خود بازگردد. 
 
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی همچنین گفت: این صنعت، صنعتی نیمه متمرکز است و لازم است با توجه به شرایط خاص استان نظیر کم‌آبی، نسبت به استقرار بخش های سازگار با شرایط استان اقدام کرد.
 
وی با اشاره به کاهش سهم ارزش افزوده صنعت نساجی در استان طی سال‌های ۷۹ تا ۹۲، تصریح کرد: علیرغم این کاهش، سهم فلزات اساسی استان در کشور کاهش نیافته و این به معنای رشد سایر رشته‌های صنعت است. 
 
این مقام مسئول در پایان با اشاره به اهتمام ستاد اقتصاد مقاومتی در بهبود مشکلات این صنعت، مواردی نظیر پیگیری ایجاد دهکده و موزه نساجی، برخورد با قاچاقچیان، هدایت مدارس به تهیه پوشاک دانش‌آموزان در داخل استان، پیگیری مشکلات بیمه‌ای و تامین اجتماعی در قالب خوشه نساجی و اختصاص کمک‌های فنی اعتباری به فعالان این صنعت را از جمله مصوبات ستاد اعلام کرد.
 
 
 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..