اطلاعیه فراخوان جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در یزد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد از برگزاری هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در این استان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزمدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه، گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع در راستای بالا بردن سرانه مطالعه در استان از اولویت‌های اصلی کتابخانه‌های عمومی استان در سال جاری به شمار می‌رود.

  رقیه دوست‌فاطمی‌ها با اشاره به  اینکه استان یزد ازلحاظ سرانه شاخص‌های کتابخانه‌‌ای از جایگاه خوبی برخوردار است، افزود: استان یزد از لحاظ تعداد کتابخانه‌ها، نسخه کتاب، زیربنا، عضویت و امانت کتاب جایگاه اول کشور را به خود اختصاص داده است.
وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های متعدد فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در کتابخانه‌های استان در حال اجراست، تصریح کرد: ما درصددیم تا کتابخانه به‌عنوان پاتوق فرهنگی موردتوجه و مراجعه علاقه‌مندان قرار گیرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد اشاره کرد : نشست‌های موضوعی، مدرسه‌ای، کتابخانه‌ای و عمومی کتاب‌خوان، برگزاری نمایشگاه‌های مناسبتی معرفی کتاب در کتابخانه‌ها، نقد و معرفی کتاب، برگزاری جلسات حافظ و مثنوی‌خوانی با حضور اساتید برجسته ادبیات و شعر، برگزاری جلسات کتاب‌خوانی و کارگاه‌های خلاقیت مادر و کودک با رویکرد مطالعه، برگزاری برنامه‌های متعدد در بخش کودک کتابخانه‌ها ازجمله شعرخوانی، قصه‌گویی، بازی‌های فکری و خلاقانه ازجمله برنامه‌های متعدد فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در کتابخانه‌های استان یزد است.
 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد در پایان از برگزاری هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در استان یزد هم‌زمان با کل کشور به مناسبت ایام فرخنده دهه کرامت خبر داد و گفت : هم‌اکنون مسابقه بزرگ ملی کتاب‌خوانی رضوی تحت عنوان جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در حال برگزاری است که عموم مردم می‌توانند از طریق سایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به آدرس iranpl.ir مراجعه کرده و در این مسابقه شرکت کنند.
 
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..