شعرخوانی شاعر میبدی در حضور رهبر معظم انقلاب

«فائزه زرافشان» شاعر خوش‌ذوق استان یزد در دیدار نیمه رمضان جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ و ادب با مقام معظم رهبری، شعری را در استقبال از مطروحه معظم‌له قرائت کرد .

به گزارش یزدی نیوزهمزمان با میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و مطابق سنت هر ساله جمعی از استادان زبان و ادب پارسی و شاعران جوان و پیشکسوت با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و سروده‌های خود در موضوعات مختلف را قرائت کردند.

 
 در این جلسه فائزه زرافشان شاعر خوش‌ذوق شهرستان میبد که اولین بار در این دیدار حضور یافته بود غزلی در استقبال از مطروحه امین شعر انقلاب قرائت کرد .
 
رهبر معظم انقلاب در پاسخ به درخواست شاعران مذهبی‌سُرا، در دیدار سال ۱۳۹۵ ، این «مطروحه‌» را بیان فرمودند تا شاعران آن را کامل کنند. این دو بیت پیش از این در متن یادداشت‌ ایشان بر کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» (خاطرات سردار جانباز میرزا محمد سُلگی) منتشر شده بود .
 
مطروحه‌ی ایشان این دو بیت بود :
 
" درنگی کرده بودم کاش در بزم جنون من هم
 
لبی تر کرده زان صهبای جام پرفسون من هم
 
هزاران کام در راه است و دل مشتاق و من حیران
 
که ره چون میتوانم یافتن سوی درون من هم … "
 
شعر فائزه زرافشان در استقبال از این مطروحه به این شرح است :
 
دلم می‌خواست باشم راهی دشت جنون من هم
 
گل سرخی کنار لاله‌های واژگون من هم
 
بگو نام مرا در زمره‌ی عشاق بنویسند
 
که خوردم خون دل‌ها بیستون در بیستون من هم
 
چه شد عطر تنت؟ پیراهنت را بادها بردند
 
رهایم کن که شیون سر دهم در سووشون من هم
 
هلا چاووش خوانان در غم گل نوحه‌خوان باشید
 
که امشب خون ببارم با نوای ارغنون من هم
 
پس از کوچ غم انگیز تو هر شب خلوتی دارم
 
میان خیمه انا الیه راجعون من هم  
 
فائزه زرافشان دارای مدرک کارشناسی ارشد فلسفه‌ی تعلیم و تربیت از دانشگاه تربیت معلم تهران است.
 
وی از کودکی به شعر و شاعری علاقه داشته و از سال اول دبیرستان با شرکت در جلسات ادبی انجمن اسلامی میبد با حضور استاد زکریا اخلاقی و سیدعلی میری، مسیر رشد و پیشرفت در حوزه شعر را پیموده است .
 
بیشتر شعرهای او مذهبی و آئینی است اما اشعار آزاد و عاشقانه‌ای هم سروده و گاهی درباره مسائل و موضوعات مهم روز هم قلم می‌زند. می‌گوید به شعر کودک و نوجوان نیز علاقه دارم و سعی می‌کنم قالب‌های مختلف را تجربه کنم ،چارپاره و رباعی ولی همیشه غزل برایم جایگاه درخشان‌تری دارد .
 
در حال حاضر مجموعه شعری از غزل‌های آئینی این شاعر جوان با عنوان «آشیانه آسمان» از تولیدات حوزه هنری استان یزد توسط انتشارات سوره مهر در دست چاپ است که به زودی روانه بازار کتاب خواهد شد .
 
 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..