امام جمعه میبد خواستار تامین عدالت حوزه‌های انتخابی استان شد

امام جمعه میبد تاکید کرد: تامین عدالت در مورد حوزه‌های انتخاباتی استان باید اجرایی شود.

به گزارش یزدی نیوز آیت الله «علیرضا اعرافی» در نشست شورای اداری شهرستان میبد که در محل مصلی این شهرستان برگزار شد، رمضان را بهار عبادی و معنوی و بهار اجتماعی خواند که در قالب مکتب رمضان شکوفا شده است.

 
وی با بیان این که خداوند در این ماه خود را به خلق گره زده است، گفت: در این ماه مبارک، خدمت به خلق یعنی خدمت به خدا و عبادت خدا پیوسته به خدمت خلق است که در ماه رمضان این دو پیام در اوج به یکدیگر پیوند خورده است.
 
امام جمعه میبد در ادامه  جوانی، سلامتی، مقام و مسئولیت را از انقضائات این عالم خواند و گفت: تمام آنچه که امروز در اختیار مسئولان و مدیران قرار دارد، مشمول قانون عالم و انقضای این طبیعت است که یک روز تمام خواهد شد و تنها چیزی که باقی می‌ماند انگیزه و خدمت به خلق است.
 
وی خطاب به مسئولان افزود: باید در کارهایتان نگاه انسانی، الهی، اجتماعی و عمیق داشته و قدردان کسانی باشید که برای دریافت خدمت به شما مراجعه می‌کنند.
 
وی با تاکید بر این که در خدمت‌رسانی، غنی و فقیر باید یکسان دیده شوند، افزود: همه مسئولان باید نگاه راهبردی و آینده‌نگرانه و کارشناسی را در سرلوحه کار خود قرار دهند و آن را تقویت کنند و فراتر از مسئولیت خود اقداماتی اساسی را در فعالیت‌های خود بگنجانند.
 
آیت الله اعرافی بحث حوزه‌های انتخاباتی را یک موضوع مهم در استان برشمرد و گفت: نظر قاطع ما این است که باید در حوزه‌های انتخاباتی استان یک عدالت جامع، کامل و یکسان رعایت شود تا حق هیچ شهرستانی در این خصوص ضایع نشود.
 
وی افزود: ما معتقدیم که شهرستان‌های جنوبی استان  نظیر بافق، مهریز، تفت و خاتم، در بحث حوزه‌های انتخاباتی باید مورد توجه قرار گیرند که خوشبختانه در این رابطه نگاه استاندار هم یک نگاه مثبت است.
 
وی با تاکید بر ترکیب شهرها برای یکسان‌سازی جمعیت در حوزه‌های انتخابی به منظور جلوگیری از تضییع حقوق اهالی، اظهار کرد: شهرهای میبد واردکان بعد از مرکز استان دارای جمعیت بیشتری هستند و بر این اصل معتقد هستیم که این دو شهر باید هر کدام نماینده مستقل داشته باشند و در حوزه‌های انتخاباتی خود دارای استقلال باشند.
 
امام جمعه میبد بحث کمبود آب در استان را یک مبحث جدی و بحرانی نام برد و گفت: دو طرح اساسی برای تامین آب استان به عنوان خواسته عمومی همه یزدی‌ها باید مورد توجه قرار گیرد چرا که در غیر این صورت تا ۱۰ سال آینده یزد بدون آب و زندگی کردن در آن غیر ممکن خواهد شد.
 
آیت الله اعرافی در ادامه سخنانش  به بحث محیط زیست اشاره کرد  و گفت: محیط زیست یک وظیفه شرعی، اخلاقی و قانونی است که باید در برابر نسل‌های آینده حفظ شود و با یک منطق عادلانه در کل استان ترغیب شود  و اگر مجوز یا عوارضی صادر می شود باید عادلانه برای تمام استان تامین شود که این نگاه عادلانه انسجام و همبستگی در کل استان را بوجود می‌آورد.
 
وی همچنین سخنانی پیرامون موضوعات میراث فرهنگی، مشکلات اقتصادی و سرمایه‌گذاری، مشکلات شهری و مبلمان شهری، متوقف ماندن کارخانه فولاد میبد، رسیدگی به بخش ندوشن و مشکلات و آسیب‌های اجتماعی شهرستان بیان و خواستار رفع ان مشکلات از سوی مسئولان شد.
 
امام جمعه میبد در پایان به مسئله عهدشکنی آمریکا در مورد برجام نیز اشاره کرد و گفت: پیمان شکنی آمریکا در قبال برجام به همه جهانیان نشان داد که ایران در قبال تعهدات و وظایفش خوب عمل کرد اما آمریکا همچون گذشته عهد‌شکنی کرد و به تعهداتش پایبند نبود.
 
آیت اللعه اعرافی تاکید کرد: امروزه باید اتحاد و مقاومت و ایستادگی کنیم تا مشکلات کشور را با یاری یکدیگر حل و فصل کنیم.
 
 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..