یک هنرمند ابرکوهی:

نبود فضای مناسب برای ارائه آثار هنرمندان را به سکون وامی‌دارد

استاد خوشنویسی ابرکوه در حاشیه سومین نمایشگاه خود اظهار کرد: نبود زیرساخت‌های مناسب برای ارائه آثار، هنرمندان ابرکوهی را به سکون وامی‌دارد.

به گزارش یزدی نیوز«غلامعباس خاموشی» در حاشیه سومین نمایشگاه نقاشی‌خط خود که با عنوان «الی احسن الحال» در خانه تاریخی آقازاده ابرکوه برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد،  گفت: مهم‌ترین نیاز فعلی هنرمندان ابرکوهی، ایجاد یک نگارخانه، گالری یا فضایی مناسب و البته دائمی جهت ارائه آثار آنهاست.

 
وی خاطرنشان کرد: نبود چنین موقعیتی برای هنرمندان ابرکوهی باعث سکون آنان شده و علی‌رغم این که در ابرکوه هنرمندان بسیاری با آثار و توانمندی‌های فاخر وجود دارد اما به ندرت شاهد ارائه کارهای آنان هستیم. 
 
خاموشی در مورد این نمایشگاه نقاشی‌خط نیز اظهار کرد: این نمایشگاه مجموعه‌ای از آثار نقاشیخط روی بوم با استفاده از تکنیک‌های مختلف کالیگرافی، بداهه، کُلاژ، ترکیبی و استفاده از رنگ‌های پلاستیک، گواش، مرکب، جوهر، رنگ‌روغن و سایر رنگ‌های ترکیبی است. 
 
وی افزود: بیش از دو سال طول کشید تا تعداد ۸۰ اثر به روش فوق آماده کردم و هم‌اکنون در نمایشگاه الی احسن الحال، ۵۰ تابلوی منتخب در معرض دید عموم قرار داده شده است. 
 
این استاد خوشنویسی علت نام‌گذاری نمایشگاه را به «الی احسن الحال» قرار داشتن در سال جدید که با دعای «یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ» آغاز می‌شود، تقارن نمایشگاه با ایام میلاد امام عصر(ع) که احسن الحال با ختم شدن به ظهور حجت معنای حقیقی پیدا می‌کند و در نهایت نیز امید به تحقق وعده‌های مسئولین که حال ملت ایران را به احسن الحال تغییر دهد، ذکر کرد. 
 
خاموشی با بیان این که حرکت برپایی نمایشگاه در ابرکوه هر دو سال یک‌بار تکرار شده تا امروز که سومین دوره برپایی آن محسوب می‌شود، عنوان کرد: در سال ۹۳ اولین نمایشگاه نقاشیخط جمله «بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ» در زورخانه پوریای ولی و در سال ۹۵ نمایشگاه نقاشیخط و حروف‌نگاری اسم امام علی (ع) در مدرسه قرآنی توحید برگزار شد. 
 
گفتنی است، نمایشگاه مذکور با حضور «مجید چیزفهم دانشمندیان» رییس انجمن خوشنویسان شیراز و عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران افتتاح شد. 
 

بخش نظردهی بسته شده است..