فرماندار یزد تأکید کرد:

لزوم جذب مشارکت مردم برای توسعه پایدار توسط شوراهای شهر و روستا

فرماندار یزد گفت: اعضای شوراهای اسلامی باید با استفاده از نظرات مردم و مشارکت آنها در تصمیم گیری‌ها در اجرای طرح‌ها مختلف زمینه ساز توسعه پایدار در مناطق خود باشند .

به گزارش یزدی نیوز«مصطفی سالاری» در جمع اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش مرکزی یزد با تبریک اعیاد شعانیه و فرارسیدن ۹ اردیبهشت ماه روز ملی شوراهای اسلامی اظهار کرد: شوراها به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولین در سالهای گذشته توانسته‌اند زمینه آبادانی و روستاها را فراهم نمایند .

 
وی با بیان این‌که دولت به توسعه و آبادانی روستاها توجه ویژه‌ای داشته است، افزود: خوشبختانه با همکاری و همراهی دولت و مجلس شورای اسلامی اعتبارات ارزش افزوده قابل قبولی تعیین گردید که امیدواریم با همت و تلاش شوراهای اسلامی و اجرای طرح‌های مختلف موجب آسایش و آرامش بیش از پیش مردم شود .
 
فرماندار یزد خواستار استفاده شوراهای اسلامی از توان بخش خصوصی و همچنین اجرای طرح‌ها به صورت مشارکتی در روستاها شد و گفت: به هیچ وجه اعتبارات دولتی به تنهایی پاسخگوی مطالبات و نیازها نیست و ضرورت دارد تا شوراهای اسلامی به عنوان افرادی که از بطن جامعه هستند از توان مشارکت‌های سرمایه‌گذاری بهره‌مند شوند چرا که قطعاً با مشارکت می‌توان طرح‌ها را در کوتاهترین زمان ممکن و با کیفیت بهتر به نتیجه رساند .
 
وی در ادامه سخنان با تأکید به این‌که شوراهای اسلامی باید جدای از مباحث عمرانی روستاها به مباحثی نظیر فرهنگی و اجتماعی، سرمایه گذاری و اشتغال نیز توجه داشته باشند، تصریح کرد: توسعه پایدار روستاها در گرو توجه به همه مسائل است و دولت تدبیر و امید نیز در این راستا سیاست های مختلفی در نظر گرفته که شوراهای اسلامی باید با استفاده از نظرات و مشاوره کارشناسان و خردجمعی در مسیر اجرای این برنامه‌ها گام بردارند .
 
این مقام مسئول همچنین به موضوع طرح ویژه دولت به اشتغال در روستاها اشاره کرد و گفت: از اواسط سال گذشته تاکنون دولت دوازدهم به منظور کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی تسهیلات ارزان قیمتی را به متقاضیان ارائه می‌دهد .
 
وی نرخ سود تسهیلات در مناطق روستایی را ۶ درصد اعلام کرد و افزود: تاکنون جلسات کارگروه اشتغال در سطح شهرستان تشکیل شده و طرح های مورد نظر در روستاها در کمترین زمان ممکن بررسی، تصویب و به بانک جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند .
 
فرماندار یزد با تأکید به این‌که اعضای شوراهای اسلامی همراه با مدیران باید همه تلاش خود را به‌منظور جذب و تخصیص اعتبارات شهرستان در بازه زمانی موردنظر به کاربندند،‌خاطرنشان کرد: با نظر مساعد مدیریت ارشد استان می توانیم اعتبارات و تخصیص های شهرستان را افزایش دهیم .
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: بررسی ظرفیت و نیازهای منطقه، بررسی طرح‌های توجیه‌پذیر ازنظر اقتصادی، توجه به بازار تولید و مصرف از مهم‌ترین شاخص‌هایی است که در تصویب طرح‌های باید مدنظر قرار گیرد .
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..