بخشدار مرکزی میبد خبر داد:

شبکه برق روستای هدف گردشگری مزرعه کلانتر زیرزمینی می‌شود

بخشدار مرکزی میبد از اجرای طرح‌های عمرانی متعدد در سطح روستاهای این بخش از شهرستان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز«محمد شیبانی» اظهار کرد: خوشبختانه با آغاز سال جدید، اجرای طرح‌های عمرانی در سطح روستاهای شهرستان سرعت گرفته و شاهد همکاری خوب ادارات شهرستان و دهیاری‌ها در این رابطه هستیم.

 
وی افزود: در حال حاضر طرح کف‌سازی و جمع آوری تیرهای برق و زیرزمینی کردن شبکه‌ی توزیع بخشی از معابر روستای تاریخی و هدف گردشگری مزرعه کلانتر از سوی بنیاد مسکن شهرستان و با مشارکت دهیاری این روستا  و شرکت توزیع برق شهرستان با هزینه‌ای بالغ بر ۵۵۰ میلیون ریال در دست اقدام است که امیدواریم تا نیمه‌ی خردادماه امسال به پایان برسد. 
 
شیبانی در این خصوص گفت: وجود کابل‌ها و تیرهای متعدد برق، نما و منظر این روستا را تحت‌الشعاع قرار داده بود که با اجرای کامل این طرح و  زیر‌زمینی کردن شبکه‌ی توزیع برق روستا، مشکل مذکور مرتفع می‌شود. 
 
بخشدار در ادامه خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی اصلاح شبکه روشنایی برخی از معابر روستای رکن آباد نیز با هزینه‌ای در حدود ۹۰۰ میلیون ریال و با مشارکت دهیاری رکن‌آباد و شرکت توزیع برق شهرستان شروع شده است که امیدواریم تا پیش از ماه مبارک رمضان به اتمام برسد. 
 
وی با اشاره به تکمیل ۹۰ درصدی فاز اول طرح احیا و بازآفرینی مجموعه ساباط و بازارچه تاریخی رکن آباد نیز گفت: عملیات اجرایی فاز دوم این طرح نیز با مشارکت میراث فرهنگی و دهیاری روستای رکن‌آباد ظرف مدت چند روز آینده آغاز خواهد شد.
 
شیبانی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین برنامه‌ریزی‌های لازم و مقدماتی نیز برای اصلاح معبر ورودی روستاهای مهرآباد و رکن‌آباد و آسفالت ۲۰ هزار مترمربع از معابر روستاهای بخش مرکزی انجام پذیرفته که امیدواریم عملیات اجرایی آنها نیز ظرف روزها و هفته‌های آتی آغاز شود.
 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..