خسارت دو میلیاردی سرمازدگی به باغات گوجه سبز یزد

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان یزد با اشاره به برداشت دو هزار و 638 تن محصول گوجه سبز(آلوچه) از باغات استان، از خسارت دو میلیارد تومانی سرمازدگی و بارش تگرگ به این محصول در سال جاری خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز«ید الله جوادپور»  گوجه سبز را یکی از نوبرانه‌‌های فصل بهار خواند و اظهار کرد: در استان یزد ۳۸۱ هکتار از باغات استان زیر کشت این محصول است ولی غالباً کشاورزان یزدی از آن به عنوان درختان تکمیلی باغات خود بهره گرفته‎‎اند.

 
وی با بیان این که این محصول زودتر از دیگر محصولات برداشت و به بازار عرضه می‏‏شود، از این محصول به عنوان یکی از محصولات نوبرانه که در اوایل سال می‎‎تواند درآمد خوبی را نصیب کشاورزان کند، یاد کرد.
 
این مسئول میزان برداشت گوجه سبز از باغات استان را در سال جاری حدود دو هزار و ۶۳۸ تن عنوان کرد و گفت: این محصولات عمدتا در ارقام  برفان کرج، شیرازی و گوجه سبز محلی مهریز هستند . 
 
جوادپور بیشترین سطح کشت این محصول را به ترتیب مربوط به شهرستان‎‎های ابرکوه، مهریز، خاتم، تفت و اشکذر ذکر کرد و در پایان گفت: متاسفانه این محصول در سال جاری از محل سرمازدگی و بارش تگرگ دچار خسارت شده که این خسارت حدود دو میلیارد تومان برآورد می‎‎شود.
 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..