توقیف بیش از ۹۰۰ راس دام بدون مجوز در پست قرنطینه ابرکوه

معاون دامپزشکی شهرستان ابرکوه از توقیف بیش از 900 راس دام بدون مجوز در پست قرنطینه دامپزشکی این شهرستان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز«حسین چاکرالحسینی» در این باره گفت: در راستای اجرای طرح‌های کمیسیون مبارزه با قاچاق دام استان یزد و با بررسی دقیق محموله‌های دام و فراورده‌های خام دامی توسط کارشناسان دامپزشکی بیش از ۹۰۰ راس دام بدون مجوز بهداشتی در چهار ماه گذشته تاکنون در پست قرنطینه دامپزشکی شهرستان ابرکوه توقیف شده است. 

 
وی در ادامه با یادآوری این نکته که پست مذکور به صورت ۲۴ ساعته دایر و فعال است، افزود: حمل و نقل دام در کشور در قالب مجوزهای بهداشتی و منوط به احراز بومی بودن دام‌ها و از دامداری‌های مجاز به مقصد کشتارگاه‌های دام است.
 
چاکرالحسینی گفت: اعمال شرایط قرنطینه‌ای، استفاده از شماره گوش قابل ردیابی و بارکددار و تجهیز خودروهای دام با دستگاه GPS از جمله شرایطی است که باید در تردد دام مورد توجه قرار گیرد.
 
وی با بیان این که علاوه بر آن صدور گواهی بهداشتی حمل برابر دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور پس از هماهنگی ادارات کل دامپزشکی مبدأ و مقصد در قالب سیستم یکپارچه قرنطینه سازمان صورت گرفته و تأییدیه کشتارگاه‌های مجاز کشور جهت صدور مجوزهای بعدی ضروری است، ادامه داد: در این راستا وظیفه پست‌های قرنطینه، بررسی محموله‌های دام و حصول اطمینان از رعایت شرایط مذکور است.
 
این معاون دامپزشکی ابرکوه در مورد سرانجام دام‌های توقیف شده نیز گفت: بر اساس مصوبات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و دستور قضایی، دام‌های توقیفی پس از بررسی‌های اولیه در نزدیک‌ترین کشتارگاه ذبح می‌شود و به فروش می‌رسد. 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..