مدیر کل بهزیستی یزد:

مددکاران بهزیستی نقش توانبخشی و توانمندسازی دارند

مدیرکل بهزیستی استان یزد اظهار کرد: کار مددکاری، کار حمایتی نیست اعتقاد داریم مددکاران بهزیستی نقش توانبخشی و توانمندسازی دارند.

به گزارش یزدی نیوزدکتر «جلیل عفتی» ضمن بیان این مطلب در سومین همایش مددکاری اجتماعی استان، گفت: کمیته‌های ورودی بهزیستی، توانمندسازی و توانبخشی و نه صرفاً پذیرش، است. 

 
وی در ادامه تاکید کرد: اگر با نگاه توانبخشی و توانمندسازی عمل شود، در جهت ارتقا جامعه درست قدم برداشته‌ایم. 
 
وی گفت: بهزیستی مفتخر است که این نگاه را در جامعه اشاعه داده، آن هم در زمانی که نگاه حمایتی در مددکاری مطرح بود. 
 
مدیر کل بهزیستی استان از تشکل‌ها و مراکز غیردولتی خواست در بحث مددکاری اجتماعی به صورت تخصصی ورود کنند و شناخت جامعه را نسبت به مددکاری و نقش و جایگاه آن افزایش دهند. 
 
وی گرامیداشت روز مددکار را تذکری در امر برنامه‌ریزی و توجه به معضلات اجتماعی دانست و گفت: بی‌توجهی در تعریف سلامت در کشور باعث شده حوزه اجتماعی مورد غفلت قرار بگیرد و فقط سلامت از بعد جسمی مدنظر باشد. 
 
عفتی با بیان این که خیلی از مسایل سلامت فقط به  جسم نیست، اظهار کرد: مقوله‌های متعددی حوزه سلامت را در بر می‌گیرد یکی از آنها سلامت اجتماعی است. 
 
وی افزود: در حوزه اجتماعی باید به زیر ساخت‌ها و مواردی که در سلامت موثر است، توجه کرد که اگر این اتفاق بیافتد، معضلات اجتماعی کمتری خواهیم داشت. 
 
گفتنی است؛ سومین همایش مددکاری اجتماعی با شعار « مددکاری اجتماعی و ارتقاء پایداری اجتماعی با تمرکز بر نهاد خانواده» با حضور مددکاران اجتماعی استان به میزبانی بهزیستی برگزار شد. 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..