مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد:

واحدهای نساجی استان یزد روند رو به بهبود را طی می‌کنند

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد با اشاره به اینکه صنعت نساجی در استان یزد از سابقه‌ای طولانی برخوردار است، گفت: این واحدها روند رو به بهبودی را در استان یزد طی می‌کنند.

به گزارش یزدی نیوزمحمدرضا علمدار یزدی ظهر امروز در پنجاه و چهارمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد از گذشته های دور تاکنون در زمینه صنعت نساجی فعالیت داشته و بخش قابل توجهی از منسوجات کشور در یزد تولید می‌شده است، اظهار داشت: اکنون نیز استان یزد در زمینه تولید محصولاتی نظیر ترمه، روفرشی و … جایگاه برتر را در بین استان‌های کشور دارد.

 
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۷ درصد محصولات نساجی کشور در استان یزد تولید می‌شود، عنوان کرد: اگرچه صنعت قالب استان یزد، صنعت کاشی و سرامیک است اما در حوزه نساجی نیز بخش قابل توجهی از واحدها فعال هستند به نحوی که در حال حاضر ۲۰ درصد واحدهای صنعتی استان، در بخش نساجی فعالیت می کنند.
 
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد، میزان اشتغالزایی انجام شده در استان یزد در بخش صنعت نساجی را ۲۳ هزار نفر اعلام کرد.
 
علمدار یزدی با بیان اینکه صنعت نساجی طی سال‌های اخیر با مشکلات بسیاری مواجه بوده است، افزود: خوشبختانه با تسهیلات ارائه شده، اکنون واحدهای نساجی استان یزد، روند رو به بهبودی را طی می کنند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد بیان کرد: تاکنون ۵۳ کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان یزد برگزار شده که ۶۴ کمیته تخصصی نیز در این کارگروه فعال و ۷۲۳ جلسه کارشناسی تشکیل شده است.
 
علمدار یزدی خاطرنشان کرد: در این کمیته‌ها، ۳ هزار و ۳۴۱ مصوبه برای ۳ هزار و ۱۶۸ فقره پرونده داشته‌ایم که مباحث مطرح شده شامل ۲ هزار و ۷۸۹ مورد مسئله بانکی، ۲۰۱ مورد تامین اجتماعی، ۱۳۱ مورد مالیات، ۳۳ مورد مشکلات حوزه گاز، ۳۶ مورد مشکلات حوزه برق و ۱۵۱ مورد نیز مربوط به سایر مشکلات صنایع بوده است.
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..