رییس شورای قضایی استان یزد:

دشمن به دنبال ایجاد انشقاق بین مردم و حاکمیت است

رییس شورای قضایی استان یزد گفت: دشمن با جوسازی و حربه‌های تبلیغاتی، هجمه‌هایی را با هدف ایجاد فاصله و انشقاق بین مردم و حاکمیت ایجاد می‌کند که بهترین راه خنثی‌سازی این هجمه‌ها ارائه خدمات صادقانه و تکریم ارباب رجوع در دستگاه‌های اداری و دولتی است.

به گزارش یزدی نیوز«محمدرضا حبیبی» در اولین جلسه شورای قضایی استان یزد در سال جدید اظهار کرد: همه باید دست در دست هم و در یک فضای همدلی و مهربانی خدمت به مردم را با هدف تحقق تمام اهداف متعالی نظام اسلامی و منویات مقام عظمای ولایت مد نظر قرار دهیم. 

 
وی مردم را بزرگترین سرمایه نظام اسلامی دانست و بیان کرد: تکریم ارباب رجوع به معنی مسامحه و تخطی از قوانین و مقرارت نیست، بلکه باید اجرای قانون را با چاشنی برخورد مناسب، تکریم ارباب رجوع و رعایت شأن و منزلت افراد همراه ساخت. 
 
این مقام قضایی خاطرنشان کرد: قانون جرم و مجازات را به صورت کامل تشریح کرده است و کسی حق ندارد و رای قانون، برخورد نامناسبی را حتی با فرد مجرم داشته باشد چرا که مردم حُکم بد را فراموش می‌کنند اما برخورد نامناسب را هرگز از یاد نخواهند برد. 
 
وی تصریح کرد: اکنون تربیون‌های معاند نظام، بدون دلیل و با دروغ و تزویر علیه نظام اسلامی تبلیغ می‌کنند و اگر ما نیز به عنوان مسئول و کاردار در جایی برخورد نامناسبی داشته باشیم، باعث می‌شود تمام زحمات طاقت فرسای کل مجموعه زیر سئوال رود. 
 
رییس کل دادگستری استان، ایجاد شرایط مطلوب و فضای مناسب جهت اخذ خدمات از دستگاه را حق ارباب رجوع دانست و بیان کرد: فردی که به دستگاه قضایی مراجعه می کند به طور معمول دارای غصه و ناراحتی هست و نباید روندها، رویکردها و نقوص خدمات و تجهیزات دستگاه ها نیز مشکلاتی را برای ارباب رجوع ایجاد نماید. 
 
نماینده عالی قوه قضاییه در استان در ابتدای این جلسه نیز بار دیگر بر اهتمام ویژه بر اجرایی شدن عنوان سال و حمایت از کالای ایرانی تأکید کرد و گفت: در دستگاه‌های اداری باید تا آنجا که امکان دارد ملزومات اداری و مصرفی و حتی تجهیزات صنعتی از میان کالای های تولید داخل تهیه شود.
 
وی اظهار کرد: استان یزد خود نیز از جمله استان‌های صنعتی است که در بسیاری از موارد تولیدکننده‌های فعالیت دارد و انتخاب اول خرید باید از میان کالاهای تولید داخل استان با هدف رونق بیش از پیش همین استان باشد. 
 
حبیبی بر مسئله فرهنگ‌سازی در موضوع استفاده از کالای ایرانی نیز تأکید و بیان کرد: دستگاه‌های متولی فرهنگ‌سازی، رسانه‌ها و سایر مراجع ذی‌نفوذ در مسئله فرهنگ باید در جهت نهادینه کردن فرهنگ استفاده از کالای ایرانی تمام تلاش و همت خود را به کار گیرند. 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..