امام جمعه ابرکوه:

بنیاد مسکن یکی از صدقات جاریه حضرت امام است

امام جمعه ابرکوه با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از صدقات جاریه امام خمینی(ره) است، گفت : خدمات رسانی این نهاد خدمت به مددجویان و محرومان جامعه است.

به گزارش یزدی نیوزحجت الاسلام سیدابراهیم حسینی در دیدار کارکنان بنیاد مسکن این شهرستان اظهار کرد: این نهاد توانست با اجرای طرح هادی به روستاها جاذبه ماندگاری جمعیت بدهد.

وی بیان کرد: باید به روستاها جاذبه داد نه جاذبه شهری، بنیاد برای حفظ اصالت روستاها تلاش کند. 
حسینی اضافه کرد: اجرای طرح هادی در توسعه روستاها و روستاهای هدف گردشگری در راستای حفظ بافت سنتی باشد.
همچنین مدیر بنیاد مسکن ابرکوه با تشریح فعالیت های این نهاد در مناطق شهری روستایی گفت: درسال ۱۳۹۶، ۲۰ هکتار زمین برای توسعه و ساخت مسکن در روستاها و بیش از ۲۰۰ قطعه زمین برای ساخت مسکن در روستاهای مریم آباد و ده عرب بخش مرکزی ابرکوه تملک و تفکیک شد .
حمیدرضا چاکرالحسینی با بیان اینکه پارسال ۳۰ قطعه زمین در روستاهای ابرکوه و شهر مهردشت برای ساخت مسکن به مقاضیان واگذار شد، ادامه داد: در همین مدت حدود ۲۰میلیارد ریال تسهیلات ساخت مسکن ، تعمیر و بازسازی به ۱۲۰ متقاضی پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام و مقاوم سازی بناها، ۱.۵میلیارد ریال به صورت بلاعوض به ۳۰ نفر پرداخت شد.
وی توزیع ۲۵۰ تن قیر رایگان برای آسفالت معابر مسکن مهر شهر ابرکوه ،اخذ ۴۰۰ فقره سند واحدهای مسکونی روستایی ، پاسخ به ۲۷۰ فقره استعلام صدور پروانه روستایی ، تغییر کاربری ۳۰ فقره زمین های روستایی ، تهیه و بازنگری طرحهای هادی روستایی در جعفرآباد رضایی و نعمت آباد و… را از دیگر اقدامات برشمرد.
به گفته مدیر بنیاد مسکن ابرکوه ۵۰ واحد مسکونی هرکدام در زمینی به مساخت ۳۰۰متر مربع و با زیربنای ۱۴۰مترمربع در روستای فراغه و شهر مهردشت آماده فروش است .
 
منبع:ایرنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..