فرماندار تفت:

طرح شاداب‌سازی در کتابخانه‌های تفت اجرایی شود

فرماندار تفت با بیان اینکه جذب جوانان و نوجوانان به کتابخانه‌ها نیازمند ایجاد جذابیت در فضای کتابخانه‌هاست، گفت: طرح شاداب‌سازی باید در کتابخانه‌های تفت اجرایی شود.

به گزارش یزدی نیوز محمد محامدی در دیدار با رئیس و مسئولان کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت، با تاکید بر بهبود وضعیت کتابخانه‌ها اظهار داشت: برای اینکه جوانان و نوجوانان جذب کتابخانه‌ها شوند، باید برای آنها جذابیت ایجاد شود.

 
وی عنوان کرد: شاداب سازی فضای کتابخانه‌ها از مواردی است که می تواند برای جوان‌ترها جذابیت ایجاد کند بنابراین این مهم باید در اولویت مسئولان کتابخانه‌های شهرستان تفت قرار گیرد.
 
محامدی تصریح کرد: برخی کارها نیازی به اعتبار و بودجه ندارد و یک مسئول می‌تواند با ذوق و سلیقه شخصی خود نسبت به شاداب سازی محیط کار خود بدون صرف هیچ هزینه‌ای اقدام کند.
 
وی با بیان اینکه بیشترین قشر مراجعه کننده به کتابخانه‌ها، کودکان و نوجوانان هستند، تصریح کرد: لازمه سنین نوجوانی، شادابی است و با توجه به بروز و رشد فضای مجازی، کتابداران باید شاداب‌سازی فضای کتابخانه‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهند.
 
منابع کتابخانه‌ها بر اساس ذوق مطالعاتی مخاطبان تامین شود
 
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت همچنین با اشاره به منابع موجود در کتابخانه‌ها بیان کرد: مسئولان کتابخانه‌ها باید نیازسنجی کنند و منابع و کتابهای مطابق با ذوق مطالعاتی مخاطبان را برای کتابخانه خود تأمین کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک از کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت بازدید خواهیم کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودها قرار خواهیم گرفت و تصمیم‌های لازم در راستای برطرف کردن مشکلات اتخاذ خواهد شد.
 
۴۵۰۰ نفر از مردم تفت عضو کتابخانه‌های عمومی این شهرستان هستند
 
هادی قاسمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های یک‌ساله اداره کتابخانه های عمومی تفت، به معرفی کتابخانه‌های عمومی شهرستان و همچنین اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان تفت پرداخت.
 
وی عنوان کرد: شهرستان تفت هم‌اکنون ۱۰ باب کتابخانه عمومی فعال دارد که از این تعداد چهار باب شهری و شش باب نیز روستایی است.
 
قاسمی بیان کرد: در حال حاضر ۱۱۳ هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های شهرستان تفت موجود است و حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از مردم شهرستان نیز عضو کتابخانه‌های عمومی هستند.
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..