مدیرکل دفتر سیاسی استانداری یزد:

مجلس دانش‌آموزی کانون گفت‌وگوی بین نسلی است

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد در جمع نمایندگان مجلس دانش‌آموزی استان بر ایجاد روحیه مسئولیت‌پذیری و مشارکت در نوجوانان تأکید و گفت: مجلس دانش‌آموزی کانون گفت‌وگوی بین نسلی در مسیر توسعه کشور است.

به گزارش یزدی نیوزجلسه هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ نمایندگان مجلس دانش‌آموزی استان یزد با حضور نماینده مردم شریف یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و جمعی از مسئولان استان برگزار شد.

«عباس حیدری» در این نشست بیان کرد: معنای انتخابات بر خواسته از حضور اقشار مختلف مردم برای مشارکت در بزرگ‌ترین تصمیم‌گیری‌های ملی است و در قانون اساسی ابعاد مختلف این حضور پیش‌بینی‌شده است.
وی افزود: مجلس دانش‌آموزی نمونه‌ای از اهمیت این حضور است و زمینه‌ای است تا نوجوانان ما بتوانند به تمرین جامعه‌پذیری، مشارکت اجتماعی، کارگروهی و ایجاد سازمان‌های کارآفرین و پویا برای رقم زدن آینده‌ای بهتر بپردازند.
وی خاطرنشان کرد: توانسته‌ایم بیش از دو دهه در موضوع کنکور رتبه اول و صدرنشینی کشور را به دست آوریم اما ضروری است دانش آموزان از نگاه تک‌بعدی فراتر رفته تا بتوانیم در کشور برای تحقق گفتمان بین نسلی و مشارکت اجتماعی دانش آموزان نیز الگو باشیم.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری اظهار داشت: لازمه ارتقای دانش و بینش سیاسی ارتباط و تعامل با سایر تشکل‌های اجتماعی، سیاسی و بهره‌مندی از تجربه‌های موجود در این عرصه است و مجلس دانش‌آموزی باید این موضوع را نیز موردتوجه بیشتری قرار دهد.
حیدری در پایان گفت: مجلس دانش‌آموزی مکان تجلی و رویش مشارکت نسل پویا و پرانرژی جامعه است و این جایگاه مدنی می‌تواند مبنای نقش‌آفرینی دانش‌آموزی در مسائل روز کشور، حرکت به سمت ساماندهی اجتماعی و زمینه پویایی فرزندان ایران اسلامی برای تمرین آینده‌نگری باشد.
 
منبع:استانداری یزد

بخش نظردهی بسته شده است..