فرماندار یزد:

افزایش اشتغال و کاهش بیکاری در گرو حمایت از تولید ملی است

فرماندار یزد گفت: حمایت مسؤولان از تولید داخلی و خرید کالاهای داخلی توسط مردم منجر به بهبود و رونق تولید و در نهایت افزایش اشتغال است.

به گزارش یزدی نیوز«مصطفی سالاری» در اولین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان یزد در سال ۹۷ با تبریک سال جدید و آرزوی موفقیت برای مدیران در راستای خدمتگزاری به مردم اظهار کرد: خوشبختانه در سال گذشته با همدلی و همراهی مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان اقدامات بسیار خوبی در سطح شهرستان صورت گرفت که امیدواریم این روند در سال جاری نیز با همت بیشتری ادامه یابد.

 
وی با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان « سال حمایت از کالای ایرانی » از سوی مقام معظم رهبری افزود: یکی از مهمترین برنامه هایی که قطعاً در سالجاری باید مدنظر مدیران باشد بهبود شرایط اشتغال و توجه به وضعیت واحدهای تولیدی است.
 
فرماندار یزد گفت: تحقق شعار سال نیازمند همت مضاعف مسئولان در حمایت از تولید داخلی و همراهی مردم با خرید کالای ایرانی است.
 
سالاری در بخشی دیگر از سخنان خود با اعلام این‌که با پیگیری‌های صورت گرفته رسته اشتغال ورزشی به رسته های پرداخت تسهیلات اضافه شده و از این به بعد طرح‌های مختلف در این زمینه قابلیت بررسی و دریافت تسهیلات را دارند تصریح کرد: افزایش سهم شهرستان در میزان تسهیلات در نظر گرفته شده در دو حوزه فراگیر و روستایی لازمه اطلاع رسانی و همت مضاعف دستگاه های اجرایی را می طلبد تا به درخواست های متقاضیان در اسرع وقت پاسخ داده شود.
 
این مقام مسئول با بیان این‌که دستگاه‌های اجرایی باید مدارک لازم برای بارگذاری بر روی سامانه کارا را مدنظر داشته باشند گفت: انتظار داریم اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان به عنوان دبیرجلسات کارگروه اشتغال شهرستان توجیهات لازم را برای ادارات و نهادهای مرتبط داشته باشد.
 
فرماندار یزد در پایان خواستار اطلاع رسانی به مردم در خصوص ارائه تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان شد و افزود: فرمانداری و بخشداری در این رابطه مکاتباتی را به منظور اطلاع رسانی شرایط و ضوابط با شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام خواهند داد تا در معرض اطلاع عموم شهروندان قرار گیرد.
 
گفتنی است؛ تاکنون در شهرستان یزد در حوزه اشتغال روستایی ۱۰۱ طرح با اشتغالزایی ۴۵۸ نفر مصوب شده که برای اجرا شدن آنها بالغ بر ۲۷۰ هزار میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است. 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..