مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد تأکید کرد:

لزوم جلوگیری از ورود کالاهای مشابه تولید داخل توسط دولت

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد ضمن تاکید بر حمایت از کالای ایرانی گفت: دولت از ورود کالاهای مشابه تولید داخل جلوگیری کند.

به گزارش یزدی نیوزحجت‌الاسلام«سید محمد شریف حسینی‌ کوهستانی» در مورد فرهنگ‌سازی در زمینهٔ خرید کالای ایرانی گفت: تحقق شعار سال که مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری کردند، یک عزم ملی و جدی را می‌طلبد.

 
وی با اشاره به این ‌ که همه قوای سه‌گانه کشور باید در جهت مبارزه با قاچاق کالا و جلوگیری از واردات بی‌رویه جدی و عزمی راسخ داشته باشند، افزود: اگر وارداتی که تولید مشابه داخلی داریم و چنانچه قوانینی که برای مبارزه با این کار نیاز داریم، حتماً باید قوه مقننه ما قوانینی را به تصویب برساند که دست مجریان این کار بیشتر باز باشد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد بابیان این ‌ که دستگاه‌های فرهنگی هم باید از آیات، روایات، احادیث، سیره بزرگان و معصومین (ع) که در خصوص کار، اشتغال و تولید سخنانی در این خصوص گفته‌شده، آن‌ها را به‌کارگیرند، اظهار داشت: مسئولین ما باید زندگی خود را منطبق با تولیدات داخلی کشور کنند. اگر مسئولین کشور و افرادی که در کشور تأثیرگذارند، اگر زندگی خود را با این شرایط و شعار سال تطبیق ندهند، قطعاً ما آن توفیق را نخواهیم داشت.
 
این مقام مسئول با اشاره به این ‌ که دولت نیز عامل بی‌رویه واردات که ضربه مهلکی به اقتصاد کشور می‌زند، نباشد، اذعان داشت: دولت باید مقابله جدی و عازمانه با قاچاق داشته باشد و همچنین، راه‌های ورودی قاچاق را کنترل و از ورود آن کالاهای مشابه داخل به داخل کشور جلوگیری کند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله شاهد تحقق منویات مقام معظم رهبری در این جهت خواهیم بود و قطعاً اگر در جهت این امر مهم قدم‌هایی برداشته شود استقلال کشور به‌مراتب بهتر از گذشته خواهد شد و حتی بعضاً بخش مهمی از مشکلات اشتغال ما در کشور نیز حل خواهد شد.
 
منبع:ایسنایزد
 

بخش نظردهی بسته شده است..