هواشناسی استان:

نوسانات دما در یزد ادامه خواهد داشت

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد از ادامه نوسانات دمای هوای استان در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزمحمدرضا شیر غلامی  افزود: در روزهای پایانی هفته جاری و بویژه چهارشنبه و پنجشنبه، دمای هوا در این خطه با کاهش چهار تا پنج درجه ای به ۳۴ تا ۳۵ درجه می رسد.

وی اظهار کرد: اوایل هفته آینده با نفوذ توده های هوای پرفشار و شمالی شدن جریانات، روند کاهش دما در استان آغاز و تا اواسط هفته ادامه و دوباره هفت تا ۱۰ درجه کاهش می یابد.
شیرغلامی، دمای هوای شهر یزد در گرمترین ساعات فردا را ۳۱ و چهارشنبه ۳۲ درجه اعلام و گفت: دمای هوا شهر یزد در خنک ترین ساعات امشب به ۱۴ و فردا شب به ۱۵ درجه می رسد.
وی با بیان اینکه امروز آسمان در بیشتر مناطق استان کمی تا قسمتی ابری و همراه با وزش باد خواهد بود افزود: همچنین روزهای جمعه این هفته و اوایل هفته آینده در برخی نقاط استان وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود.
این کارشناس هواشناسی، گرمترین نقطه استان در ۲۴ ساعت گذشته را بافق با دمای ۳۶ و خنک ترین نقطه نیر تفت با دمای سه درجه اعلام کرد.
وی در ادامه به باغداران پسته استان توصیه کرد: با توجه به افزایش دما در روزهای پایانی این هفته و کاهش قابل توجه دما در اوایل هفته آینده شاهد تنش جدید حرارتی خواهیم بود که می تواند باعث خشکیدگی مادگی گل های پسته شود.
وی افزود: توصیه می شود باغداران پسته در ساعات گرم روزهای این هفته نسبت به افزایش رطوبت در سطح باغ های پسته با استفاده از آبیاری سبک یا پاشیدن آب روی سطح باغات یا با آب پاشی روی تاج درختان پسته از سقط جنین گل های پسته جلوگیری کنند.
بارش سالانه باران در استان خشک و نیمه خشک یزد، ۶۵ میلیمتر است. 
میزان بارش ها در یزد در سال آبی جاری، ۲ میلیمتر بود و این استان به همراه سیستان و بلوچستان، کم بارش ترین نقاط کشور در این مدت بودند. 
 
منبع:ایرنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..