تردد کامیون تا ۱۳فروردین در مناطق ییلاقی یزد ممنوع است

رئیس پلیس راه استان یزد گفت: تردد کامیون تا 13 فروردین 1397 در مناطق ییلاقی شهرستان های تفت و مهریز و همچنین جاده یزد به طبس به دلیل افزایش مسافرت های نوروزی ممنوع است و با متخلفان طبق مقررات برخورد خواهد شد.

به گزارش یزدی نیوزسرهنگ احمد مظفری افزود: دلیل ممنوع بودن تردد کامیون ها و خودروهای سنگین در این ایام، عرض کم جاده، دو طرفه و شلوغ بودن مسیرها و نیز جلوگیری از حوادث احتمالی است . 

وی ادامه داد: ماموران از رفت و آمد کامیون ها در جاده یزد – طبس به جز خودروهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی جلوگیری می کنند. 
به گفته رئیس پلیس راه استان، ماموران در اجرای طرح نوروزی تا پایان تعطیلات با راه اندازی ایستگاه های سیار و گشت های محسوس و نامحسوس بر تردد خودروها نظارت دارند. 
مظفری اظهار کرد: یکی از علت های اصلی وقوع برخی حوادث رانندگی در استان، وجود عرصه های بیابانی و فاصله زیاد شهرها و آبادی ها از هم، خستگی و خواب آلودگی رانندگان است.
وی به رانندگان توصیه کرد، در طول سفر پس از استراحت کامل مسیر را ادامه دهند. 
وی تصریح کرد: از ابتدای طرح نوروزی پلیس راه از ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۶ تاکنون مشکل خاصی در جاده های استان رخ نداد.
مظفری یادآور شد: رعایت قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط مردم و همکاری آنها با ماموران نقش مهمی در کاهش حوادث خواهد داشت. 
در استان یزد ۷۲۶ کیلومتر بزرگراه ، ۶۴۰ کیلومتر راه اصلی ، ۹۶۰ کیلومتر راه فرعی و ۲هزار و ۲۴۷ کیلومتر راه روستایی وجود دارد. 
روزانه در شرایط عادی با توجه به موقعیت جغرافیایی استان یزد، حدود ۳۰۰هزار دستگاه خودرو تردد می کند، 
استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت در ایام نوروز مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است. 
 
منبع:ایرنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..