دادستان یزد خبر داد؛

مبارزه با زمین‌خوارن با تشکیل کشیک‌های نوروزی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: تعیین کشیک‌های ویژه نوروزی و هماهنگی و تعامل نهادهای متولی در امور اراضی، فرصت تعدی و تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی را از زمین‌خواران می‌گیرد .

به گزارش یزدی نیوز«علی اکبر شمس» در نشست شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان،افزود: کشیک‌های ویژه قضایی مشخص شده است و لیست کشیک سایر نهادها و سازمان‌های متولی نیز باید هرچه سریعتر به دبیر‌خانه شورای حفظ حقوق بیت المال ارسال شود.

 
وی اظهار کرد: این کشیک‌های ویژه در تمام ایام تعطیل نوروز به گشت‌زنی در همه حوزه‌های قضایی و شهرستان‌های استان خواهند پرداخت و اجازه هیچ گونه فرصت طلبی و تخلفی را به افراد سودجو نخواهند داد . 
 
این مقام قضایی بر تقویت یگان حفاظت ادارات متولی در امور اراضی تأکید و بیان کرد: پیشگیری و جلوگیری از هرگونه دست‌اندازی به انفال و منابع طبیعی بسیار کم هزینه‌تر و آسان‌تر از برخورد در مراحل بعدی است . 
 
دادستان یزد، صرفه‌جویی در مصرف آب و تدوین برنامه‌های مصرف بهینه آب را ضروری برشمرد و ابراز کرد: مسئله صرفه‌جویی آب و لزوم رعایت از هدر رفت آب و همچنین برخورد با چاه‌های غیر مجاز آب و اضافه برداشت‌های چاه‌های مجاز از جمله مسائلی است که باید مد نظر و اقدام جدی قرار گیرد . 
 
منبع:ایسنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..