استاندار یزد:

بزرگ ترین تکلیف ما رسیدگی به امور ایتام است

استاندار یزد در اولین روز از سال جدید و در جمع ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استان گفت: به عنوان شیعه حضرت علی(ع) و کسی که در حکومت اسلامی مسئولیتی دارد، بزرگ ترین تکلیف و وظیفه ما رسیدگی به امور یتیمان و رفع مشکلات آنهاست.

به گزارش یزدی نیوز روز چهارشنبه اول فروردین ماه استاندار یزد، مدیرکل حوزه استاندار، فرماندار یزد و جمعی از مسئولان استان در جمع کودکان و نوجوانان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و بهزیستی استان حضور یافتند.

استاندار یزد در این دیدار صمیمی ضمن تسلیت شهادت حضرت امام هادی(ع) و تبریک نوروز باستانی، بیان کرد: خداوند متعال در آیات نورانی قرآن مجید تکلیف همه ما را در برابر کسانی که پدران و سرپرستان خود را از دست داده اند و یتیم هستند کاملا مشخص کرده است.
«محمود زمانی قمی» ادامه داد: علاوه بر آن قرآن ناطق حضرت علی(ع) در سلوک و رفتار همیشه جاویدشان بشریت را اعم از مسلمان و غیرمسلمان متوجه این نکته مهم و رسیدگی به یتیمان کرده اند.
وی افزود: امام علی(ع) در حکومت ۴ ساله و پُربرکتشان و زمانی که رئیس حکومت و پیشوای مسلمانان بودند خود شخصا به امور یتیمان رسیدگی می کردند، شبها به منازل ایتام می رفتند، آنها را نوازش و با یتیمان گفت و گو می کردند و به استانداران، فرمانداران و کارگزاران خود نیز توصیه می کردند که به این امر مبادرت ورزند.
زمانی قمی خاطرنشان کرد: امروز ما نیز به عنوان شیعه و پیرو حضرت علی(ع) و کسی که در حکومت اسلامی مسئولیتی دارد، بزرگترین تکلیف و وظیفه مان رسیدگی به امور یتیمان و رفع مشکلات آنهاست.
استاندار یزد با بیان اینکه یتیمان به جای پدر خدا را دارند، گفت: این کودکان و نوجوانان چون خدا را دارند خیلی بزرگ هستند و اگر دست های کوچک خود را به سوی آسمان بلند کنند گره های خیلی بزرگی را باز می کنند و بسیاری از مشکلات کشور با دعای این کودکان قابل رفع است.
زمانی قمی در پایان سخنان خود ضمن اظهار امیدواری از اینکه این کودکان و نوجوانان چهره های تاثیرگذاری برای جامعه اسلامی و بشریت باشند از همه مسئولان، فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست تا رسیدگی به امور یتیمان را در اولویت برنامه ها و اقدامات خود قرار دهند.
گفتنی است در پایان این دیدار با اهدای هدایایی از کودکان و نوجوانان در این نشست تجلیل شد و استاندار یزد و هیئت همراه صبحانه را با ایتام تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و بهزیستی استان صرف کردند.
 
منبع:استانداری یزد

بخش نظردهی بسته شده است..