افزون بر ۱۱۶ هزار گردشگر نوروزی در یزد اسکان یافتند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دبیر ستاد خدمات سفر یزد گفت: چهار روز گذشته(27 اسفند 96 تا اول فروردین 97) ، 116 هزار و 455 نفر از مسافران نوروزی در این استان پذیرش و اسکان داده شدند.

به گزارش یزدی نیوزفاطمه دانش یزدی افزود: از این تعداد، ۵۰ هزار و ۴۰۵ نفر روز چهارشنبه در مدارس، هتل ها، خانه های مسافر و کمپ های اقامتی استان و بقیه در سه روز گذشته پذیرش شدند. 

وی با بیان اینکه اقامتگاه های استان ظرفیت پذیرش روزانه ۹۵ هزار و ۸۴۰ مسافر را دارد، ادامه داد: روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ به ترتیب ۱۱ هزار و ۵۰۵، ۲۵هزار و ۷۷۳ و ۲۸ هزار و ۷۷۲ نفر اسکان داده شدند.
استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت در مرکز جغرافیایی ایران قرار دارد و دارای یکهزار و ۷۲۰ اثر تاریخی و فرهنگی ثبت ملی است. 
با توجه به غنای یزد از لحاظ بناهای تاریخی، فرهنگی تاکنون پنج اثر استان شامل بافت تاریخی یزد، باغ های دولت آباد یزد و پهلوان پور مهریز و قنات های زارچ و حسن آباد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. 
یزد نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان، در کنار استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران، مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است، به گونه ای که استقبال از این شهر تا پنج برابر افزایش یافت و همین امر گردشگری را محور توسعه استان قرار داد. 
پارسال، ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ گردشگر خارجی یزد را به عنوان مقصد سفر خود به ایران انتخاب کردند. 
گذشته از سفر گردشگران خارجی، صدها هزار گردشگر داخلی سال گذشته از بناهای تاریخی، فرهنگی و چشم اندازهای طبیعی، عرصه های بیابانی و کویری استان دیدن کردند. 
استان یزد با داشتن ۴۰ رشته صنایع دستی پویا، افزون بر سه هزار هنرمند فعال در این بخش دارد. 
یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، دارالعباده، حسینیه ایران، دوچرخه ها، شیرینی، قنات، قنوت و قناعت و آفتاب شناخته می شود. 
 
منبع:ایرنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..