سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد:

ناوگان مسافربری در پایانه‌ها و جاده‌های استان یزد کنترل می‌شوند

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد از اهتمام برای کاهش حوادث جاده‌ای خبر داد و گفت: ناوگان مسافربری و حمل بار هم در پایانه‌ها و هم در جاده‌ها کنترل می‌شوند.

به گزارش یزدی نیوزسعید برازنده مقدم در جمع فرماندهان پلیس‌راه و رؤسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های استان یزد بر لزوم همکاری و هماهنگی بیشتر پلیس‌راه و راهداران تاکید کرد.

 
وی اظهار داشت: پلیس‌راه و راهداری از یکدیگر جدا نیستند و به طور قطع اگر در کنار یکدیگر باشند و بیش از گذشته هماهنگ و همراه باشند، نظم و امنیت بیشتری در جاده‌های استان شکل خواهد گرفت.
 
برازنده مقدم بیان کرد: راهداری‌ها درخواست‌های پلیس‌راه را پاسخ دهند و موارد درخواست‌ شده را اگر در توان دارند، اجرا کنند در غیر این‌صورت حتما به ستاد در مرکز استان اعلام کنند.
 
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد تصریح کرد: گرچه امسال به لحاظ مالی در وضعیت بحرانی قرار داشتیم اما همه تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا با پشتیبانی لازم، مشکلات را در جاده‌های استان به کمک پلیس به حداقل برسانیم.
 
وی ادامه داد: وظیفه دیگر ما، کنترل حمل و نقل بار و مسافر است و در برخی محورها ترافیک بار به شکل جدی‌تری کنترل خواهد شد ضمن اینکه با مسئولان مربوطه هماهنگ شده تا تردد کامیون‌ها تا حد ممکن کاهش یابد و در برخی از محورها در برخی روزها، تردد کامیون ممنوع خواهد شد که این اقدام در راستای حفظ امنیت انجام می‌شود.
 
برازنده مقدم در مورد کنترل ناوگان مسافربری نیز بیان کرد: اتوبوس‌ها توسط گشت‌های حمل و نقلی و با حضور کارشناسان در محل پایانه مسافر کنترل می شوند و این کنترل در سطح جاده‌ها نیز انجام خواهد شد.
 
وی اظهار امیدواری کرد: با این کنترل‌ها و حضور ناظران در جاده‌ها و پایانه‌ها همچنین با هماهنگی راهداری و پلیس‌راه، امسال کمتر از سال گذشته شاهد بروز تصادف و تلفات جاده‌ای باشیم هر چند که نسبت به گذشته به شرایط نسبتا خوبی رسیده‌ایم.
 
برازنده مقدم، تعداد تلفات جاده‌ای در ایام نوروز ۹۶ را هفت نفر اعلام کرد و افزود: این میزان در مقایسه با برخی استان‌های همسایه کاهش بسیار خوبی دارد اما حتی یک کشته در جاده‌ها نیز زیاد است بنابراین باید به دنبال راهکارهایی باشیم که این اتفاقات در جاده‌های استان یزد رخ ندهد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد محدودیتی که برای ناوگان حمل و نقل راهیان نور در نظر گرفته شده بود که بر اساس آن تنها خودروهای زیر پنج سال امکان شرکت در اردوهای راهیان نور را داشتند، افزود: در ایام عید نوروز این محدودیت برداشته شده است.
 
وی در مورد سایه‌بان برای حضور پلیس در جاده‌ها نیز بیان کرد: پیش‌بینی‌های لازم در این زمینه انجام شده اما مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم برطرف شود و به سرعت بتوانیم این سایه‌بان‌ها را نصب کنیم.
 
در این جلسه همچنین خلیل زارع به عنوان رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ابرکوه معرفی شد.
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..