زمان پذیرش حوزه علمیه خواهران تا ۲۵ فروردین تمدید شد

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد از پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران کشور تا ۲۵ فروردین خبر داد و گفت: ظرفیت پذیرش حوزه علمیه خواهران استان یزد در سال جدید قریب به ۱۵۰۰ نفر است.

به گزارش یزدی نیوزحجت الاسلام والمسلمین محمد کارگر شورکی در یزد، با بیان اینکه هم اکنون ۲۲ مدرسه علمیه خواهران در استان یزد در حال فعالیت هستند اظهار داشت: ۱۷ مدرسه در مقطع سطح دو "کارشناسی " در همه شهرستان‌های استان، سه مدرسه علمیه در مقطع سه حوزوی "کارشناسی ارشد " در یزد، اردکان و میبد و دو مدرسه علمیه در سطح چهار حوزه "دکترا " در یزد و میبد ویژه تحصیل بانوان طلبه فعالیت می‌کنند.

 
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به اینکه ثبت نام مدارس علمیه خواهران استان یزد از بهمن ماه امسال و همزمان با سالروز میلاد حضرت زینب (س) آغاز شد گفت: با توجه به کثرت علاقه مندان به ثبت نام در مدارس تا ۲۵ فروردین ۹۷ در سراسر کشور تمدید شد.
 
وی تصریح کرد: همه بانوان علاقه مند به تحصیل علوم دینی به ویژه در مقطع کارشناسی با دارا بودن مدرک دیپلم و یا کارشناسی دانشگاهی می‌توانند برای آگاهی از نحوه ثبت نام و شرایط پذیرش در همه شهرستان‌های استان به پایگاه اینترنتی حوزه‌های علمیه خواهران کشور مراجعه کنند.
 
کارگر شورکی خاطرنشان کرد: شرایط تحصیل برای همه دارندگان مدارک دیپلم، کارشناسی و بالاتر از دانشگاه و دانشجویان در حال تحصیل با رعایت شرط سنّی در دوره‌های حضوری کارشناسی در نوبت صبح "از شنبه تا چهارشنبه "، پاره وقت بدون شرط سنّی "سه روز در هفته در نوبت صبح یا عصر " و حتی شرایط تحصیل از راه دور هم با مدیریت قم برای علاقه مندان پیش بینی شده است.
 
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد ظرفیت پذیرش سال جاری مدارس استان را ۱۴۹۲ نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد در مقطع کارشناسی هزار و ۳۶۵ نفر، در مقطع کارشناسی ارشد ۱۱۵ نفر و مقطع دکترا ۱۲ نفر و همچنین ظرفیت پذیرش در مرکز استان ۷۱۰ نفر و در سایر شهرستان‌های استان ۷۸۲ نفر از سوی مدارس اعلام شده است.
 
عضو شورای حوزه علمیه یزد شرایط شرکت در مقطع دکترای حوزه خواهران را هم داشتن مدرک کارشناسی ارشد حوزوی عنوان کرد و اظهار داشت: هم اکنون دو مدرسه علمیه مقطع دکترای خواهران حوزوی در شهرستان‌های میبد و یزد با ۴۳ طلبه در حال تحصیل در رشته‌های تفسیر تطبیقی به میزبانی میبد و فقه خانواده به میزبانی یزد فعالیت دارند.
 
کارگر شورکی تعداد طلاب در حال تحصیل مقطع کارشناسی ارشد را ۳۰۸ نفر اعلام کرد و افزود: شهرستان‌های یزد، میبد و اردکان دارای مدارس خاص این مقطع هستند که برای سال تحصیلی جاری در رشته‌های فقه و اصول، اخلاق و تربیت اسلامی، تفسیر و علوم قرآنی، کلام با گرایش امامت و مدرّسی ادبیات عرب ثبت نام می‌کنند.
 
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد رویکرد تحصیل در مدارس علمیه خواهران را پژوهش محور، خانواده محور و اخلاق محور توصیف کرد و گفت: زنان خانه دار دارای فرزند و زنان شاغل بسیاری هم در دوره‌های پاره وقت این حوزه در حال تحصیل هستند.
 
وی زمان برگزاری مصاحبه ورودی‌های مقطع سیکل به دوره پیوسته دیپلم تا کارشناسی را از ۲۲ اردیبهشت تا ۲۸ تیرماه ۹۷ اعلام و عنوان کرد: مصاحبه متقاضیان دارای مدرک دیپلم و بالاتر برای تحصیل در مقطع کارشناسی هم از ۲۲ اردیبهشت تا اول شهریور ۹۷ در محل مدرسه علمیه انتخابی متقاضی انجام می‌شود.
 
عضو شورای حوزه علمیه یزد زمان اعلام نتایج نهایی دوره سیکل را سوم مرداد ۹۷ همزمان با میلاد امام علی بن موسی الرضا (ع) و زمان اعلام نتایج نهایی دوره دیپلم و بالاتر برای ورود به سطح کارشناسی را هم پنجم شهریور همزمان با میلاد حضرت امام علی النقی (ع) اعلام کرد.
 
کارگر شورکی زمان برگزاری آزمون ورودی داوطلبان سطح سه "کارشناسی ارشد " و سطح چهار حوزه "دکترا " را ۱۴ اردیبهشت و تاریخ اعلام نتایج آن را ۱۰ خرداد ۹۷ از طریق وبگاه whc.ir اعلام کرد و افزود: برگزاری مصاحبه علمی مدارس علمیه سطح سه و چهار از نهم تا ۲۸ تیر ۹۷ توسط مدیریت‌های استانی و طبق هماهنگی قبلی برگزار می‌شود که نتایج نهایی آن هشتم شهریور در وبگاه مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران کشور اعلام می‌شود.
 
سال تحصیلی ۹۸ – ۱۳۹۷ حوزه‌های علمیه خواهران ۳۱ شهریور سال ۱۳۹۷ رسماً آغاز می‌شود.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..