کتاب شهدای ورزشکار یزد منتشر می‌شود

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به تکمیل بانک اطلاعاتی شهدای ورزشکار یزد از انتشار کتاب این شهدا تا هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزاحمد طالبی  در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه یادواره‌های شهدا در نقاط مختلف استان یزد در حال انجام است اظهار داشت: صرف اینکه قصد برگزاری یادواره‌های شهدا داشته باشیم کار ساده‌ای است.

 
وی ادامه داد: با این وجود باید علاوه بر یادواره‌های شهدا برنامه‌های دیگری هم در زمینه تکریم خانواده شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و موارد مختلف دیگر داشته باشیم.
 
معاون اداره کل ورزش و جوانان استان یزد افزود: از جمله برنامه‌هایی که در این راستا انجام می‌شود، دیدار از خانواده‌های شهدای ورزشکار و شهدای جوان است که به صورت گسترده در دستور کار قرار دارد.
 
طالبی افزود: همچنین در راستای معرفی سیره شهدا و ایثارگران به نسل جوان، برنامه تجلیل از مقام والای شهدای انقلاب  به ویژه شهدای جوان و ورزشکار یزد انجام می‌شود.
 
وی با بیان اینکه بانک اطلاعاتی شهدای ورزشکار یزد در حال تکمیل شدن است عنوان کرد: اطلاعات این بانک در قالب یک کتاب با عنوان شهدای ورزشکار استان منتشر و در هفته دفاع مقدس که با محرم الحرام مصادف است رونمایی می‌شود.
 
طالبی با اشاره به اینکه یکی از وظایف این اداره کل در حوزه جوانان است گفت: دستگاه‌های مختلفی در حوزه ازدواج فعالیت می‌کنند و خیلی از مراسم‌ها مجوزهایشان را از طریق ارشاد یا دیگر دستگاه‌ها دریافت می‌کنند و ما توان نظارتی بر خیلی از این موسسات را نداریم.
 
معاون اداره کل ورزش و جوانان یزد تصریح کرد: البته این به معنای عدم امکان دفاع از استانداردهای لازم نیست و اداره کل ورزش و جوانان به صورت قوی در این زمینه حرکت می‌کند.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..