عدم توجه به داشته‌های فرهنگی زنگ خطر تهدید هویتی را به صدا در می‌آورد

سرپرست معاونت اقتصادی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد گفت: عدم توجه به داشته‌های غنی فرهنگ ایرانی اسلامی زنگ خطر تهدید هویتی را در کشور به صدا در می‌آورد.

به گزارش یزدی نیوز علی زینی وند در آئین تکریم و معارفه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد که در سالن فرهنگ این اداره برگزار شد با اشاره به اینکه مقوله فرهنگ شاید یکی از جذاب‌ترین، حساس‌ترین و در برخی از جوامع پیچیده‌ترین مقوله‌ای باشد که مدیران و جامعه با آن روبه‌رو هستند اظهار داشت: در بسیاری از کشورهای دنیا هویت سازی می‌کنند ولی ما این هویت و تمدن زیبا را داریم.

 
سرپرست معاونت اقتصادی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد با بیان اینکه فرهنگ ایرانی اسلامی در این سال‌ها زیاد مورد توجه قرار نمی‌گیرد افزود: این فرهنگ عظیم عامل غرور ملی، رفتار ملی، ویژگی‌های ایرانیان از قدیم ایام تا امروز است و اگر در امر احیا بتوانیم خوب عمل کنیم بدون شک آن داشته‌های غنی دوباره می‌تواند در معرفی ایرانیان به دنیا مؤثر باشد.
 
وی به آسیب‌ها و عوامل ناشی از بی‌توجهی به فرهنگ غنی ایرانی اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: اگر این فرهنگ را نادیده بگیریم داشته‌هایی به جوانان تزریق می‌شود و که حاصل آن نیز تفاوت این شخصیت با مؤلفه‌های هویتی کشورمان است که نام آن را می‌توان عدم اعتماد و امنیت هویت امروز گذاشت.
 
زینی وند با تأکید بر اینکه فضای مجازی حجم عظیمی از اطلاعات جذاب و غلط را در اختیار جوانان ما قرار می‌دهد گفت: مخالفین کشور جمهوری اسلامی ایران اتاق فکر تشکیل می‌دهند و مطالب مورد نیاز خود و مخالف کشور ما را در این فضاها نشر می‌دهند و اگر به خلأهای فرهنگی توجه نکنیم، سبب ضربه‌های سنگینی به فرهنگ غنی کشورمان می‌شود.
 
سرپرست معاونت اقتصادی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد با بیان اینکه امروزه برای هویت ایرانی اسلامی و انقلابی بر اساس این مؤلفه شاخصه‌های تعریف‌ شده است تصریح کرد: با وضعیت فعلی زمانی که جوانان را با این مؤلفه‌ها تطبیق می‌دهید اگر میزان به دست آمده بیش از ۶۰ یا ۷۰ درصد بود باید خیالمان نسبت به امنیت فرهنگی کشورمان راحت باشد.
 
وی ادامه داد: اما زمانی که این مسائل را با تطبیق دادید و میزان به دست آمده کمتر از ۵۰ درصد بود با تهدید هویتی جدی در کشور روبه‌رو هستیم.
 
زینی وند با اشاره به اینکه فرهنگ و زیبایی‌های آن خوراک روح انسان است افزود: خوراک فرهنگ را نمی‌توان چاشنی داد و خوراک روح کرد ولی باید این خوراک را متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی و انقلابی به روح مردم کشور تزریق کرد.
 
سرپرست معاونت اقتصادی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد در پایان اظهار داشت: ما تنوع و زیبایی در آداب و رسوم داریم گه اگر این زیبایی‌ها را حذف نکنیم نیاز به مؤلفه‌های غیر مرتبط با فرهنگ ما نیست و اگر به محدوده و استان خود بنگریم مناطقی با وجود انسان‌های بزرگ علمی، دینی، فرهنگی و غیره می‌یابید که می‌تواند به خوبی بر گفتمان و فرهنگ کشور تأثیرگذار باشد.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..