فضای رسانه‌ای ناسالمی در جریان قطع آب استان یزد ایجاد شد

معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد با بیان اینکه فضای رسانه‌ای ناسالمی در جریان قطع آب استان یزد ایجاد شد گفت: متأسفانه راهبردی برای پاسخگویی به این فضای رسانه‌ای وجود نداشت.

به گزارش یزدی نیوزمحمد علی طالبی امروز در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان یزد که در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد اظهار داشت: شرایط خاصی که امروز با آن مواجه هستیم بار مسئولیت روابط عمومی‌های دستگاه‌های مختلف را سنگین کرده است.

 
معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد با اشاره به اینکه با یکسری مسائل و موضوعات مبتلابه در استان روبه رو هستیم گفت: نمونه این مسئله را در بحث آب و قطع جریان آب در استان مشاهده کردیم.
 
وی با اشاره به اینکه در برخی مواقع با بحران اطلاع رسانی مواجه می‌شویم و نیاز به مدیریت این بحران در حوزه روابط عمومی‌های دستگاه‌ها مشاهده می‌شود افزود: به طور مثال وقتی مشکل آب پیش می‌آید بار مسئولیت سنگینی به دوش روابط عمومی دستگاه‌هایی است که در این حوزه در حال تلاش هستند و باید ارتباط مناسبی را با حوزه اطلاع رسانی و مطبوعات برقرار کنند.
 
طالبی ارائه اطلاعات صحیح به مخاطبان را یکی از مسائل مورد نیاز امروز کشور و استان یزد دانست و اضافه کرد: این مطالب باید از جامعیت لازم برخوردار و آرامش را به جامعه و مردم منتقل و از انتشار شایعات و تأثیرپذیری از این گفته‌های غلط جلوگیری کند.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد خاطرنشان کرد: از همه روابط عمومی‌ها انتظار می‌رود که برنامه از پیش تدوین شده‌ای را برای مواجه با چنین موقعیت‌های خاص در استان داشته باشند و با تعامل با رسانه‌ها، فضای استان را به سوی فضای آرامش و امن سوق دهند.
 
وی اتخاذ رویکردهای برای منافع استان و منافع مردم یزد را از دیگر مواردی عنوان کرد که باید در دستور کار روابط عمومی‌ها قرار گیرد تصریح کرد: در جریان قطع آب استان یزد فضای رسانه‌ای ناسالمی برای یزد ایجاد می‌شد و از آن طرف در حالی که ما در موضع حق بودیم، راهبردی برای پاسخگویی به این فضای رسانه‌ای وجود نداشت.
 
طالبی با بیان اینکه ضرورت انعکاس خدمات و تلاش‌ها در مجموعه همه دستگاه ها که در راستای خدمت به مردم صورت می‌گیرد از دیگر فعالیت‌هایی است که باید به آن توجه شود گفت: امروز با نقدهای غیر سازنده در کشور مواجه هستیم و فضای مجازی این اختیار را در اختیار منتقدین قرار داده که بی‌محابا نقدهای نادرست را به دولت وارد کنند و آرامش جامعه را هدف بگیرد.
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد با اشاره به اینکه ضرورتاً باید ارتباط و تعامل بیشتری داشته و ابزارهای نوین را به خوبی استفاده کنید عنوان کرد: هر جا لازم است زمینه ارتباط مؤثر مدیران دستگاه‌ها را با رسانه‌ها برقرار و از هر گونه مسائل که ممکن است ناشی از بدفهمی در جامعه شود خودداری کنید.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..