مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد خبر داد:

بازگشایی کتابخانه «رئیس فرهمند» در یزد/بازسازی ۴ کتابخانه قدیمی

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد از بازگشایی کتابخانه «رئیس فرهمند» به عنوان یکی از چهار کتابخانه بازسازی شده در استان یزد خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز رقیه دوست فاطمی‌ها در مراسم کتابخانه‌گردی در کتابخانه‌های شاخص استان یزد با حضور در کتابخانه رئیس فرهمند اظهار داشت: کتابخانه مرحوم غلامعلی رئیس معروف به کتابخانه رئیس فرهمند، متشکل از ۴ هزار جلد کتاب از کتابخانه شخصی رئیس فرهمند بود که در سال ۱۳۷۰ به نهاد کتابخانه‌ها واگذار شد.

 
وی عنوان کرد: این کتابخانه در سال‌های گذشته وضعیت مطلوبی نداشت و کاملا به یک ویرانه تبدیل شده بود به همین دلیل تعمیر و بازسازی شد و با حمایت این کتابخانه از محل نیم درصد درآمد شهرداری یزد، بیش از ۲۷۰ میلیون تومان برای بهسازی و تجهیز آن هزینه شد.
 
دوست فاطمی‌ها بیان کرد: این کتابخانه امروز در مراسم کتابخانه گردی به عنوان کتابخانه شاخص شهرستان یزد بازگشایی شده و مورد استقبال اهالی محله قرار می‌گیرد.
 
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد یادآور شد: کتابخانه رئیس فرهمند، چهارمین کتابخانه‌ای است که بعد از کتابخانه های شرف الدین علی، غدیر و علامه جعفری در منطقه حسن آباد، بازسازی و بازگشایی می شود.
 
وی عنوان کرد: در مراسم کتابخانه گردی که امروز از ساعت ۸ صبح آغاز شده و تا ساعت ۱۸ ادامه دارد، هریک از شهروندان می توانند با مراجعه به این کتابخانه به صورت رایگان عضو کتابخانه های عمومی سراسر استان یزد شوند.
 
دوست فاطمی ها در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: پنجم اردیبهشت ماه سال ۹۷ نیز جشن ۷۰ سالگی کتابخانه شرف الدین علی به عنوان یکی از کتابخانه‌های بازسازی شده استان یزد، برگزار خواهد شد.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..