کتابفروشی ها از پرداخت مالیات، معاف می شوند

مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس برنامه ریزی و سیاست گزاری های صورت گرفته در این وزارتخانه، تمام کتابفروشی های کشور، سال آینده از پرداخت مالیات معاف می شوند.

به گزارش یزدی نیوزهمایون امیرزاده روز شنبه در یزد افزود: به همین منظور، شهرستانها و بویژه شهرهای دور افتاده و کمتر برخوردار می توانند نسبت به دایر کردن کتابفروشی اقدام کنند.

وی اظهار کرد: برای راه اندازی کتابفروشی های جدید، ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که بخش عمده ای از این اعتبارات در استانهای کم برخوردار هزینه می شود.
مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به بخش چاپ و نشر اشاره کرد و گفت: راه اندازی سامانه چاپ و نشر در کشور در دست اقدام است ضمن انکه تفویض اختیار بررسی کتاب هم به استانهای دارای ظرفیت واگذار می شود.
وی خاطر نشان کرد: برقراری دولت الکترونیک و ایجاد سامانه های مختلف و حمایت از اهل قلم از دیگر برنامه های معاونت فرهنگی وزارت ارشاد است.
این مسوول، تعداد کتابفروشی های کشور را یکهزار و ۵۰۰ باب بیان کرد و افزود: تاکنون ۱۲ هزار ناشر، مجوز گرفتند که از این تعداد پنج هزار نفر فعال هستند.
 
 
منبع:ایرنایزد

بخش نظردهی بسته شده است..